Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Boneprone
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2016, o 14:52

Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Post autor: Boneprone »

Dobry wieczór.

Tak jak w temacie, problemem z którym nie potrafię się uporać już od kilku lat jest bardzo intensywne swędzenie skóry nóg- łydek, kostek, ud które występuje zwłaszcza w okresie zimowym. Zauważyłem, że swędzenie pojawia się głównie wtedy kiedy z dworu przechodzę do zamkniętego pomieszczenia, np. mieszkania. Swędzenie jest naprawdę koszmarne, ostatnio powoduje nawet przebudzenia w nocy. Podstawowe wyniki krwi nie budzą żadnych zastrzeżeń. Z takim samym problemem jednak z dużo mniejszą intensywnością zmaga się również moja narzeczona. Nie sądzę jednak aby miało to jakiś związek ponieważ dolegliwość występowała u nas również przed Naszym związkiem.

Może ktoś z Państwa spotkał się już z takim lub podobnym problemem? Może ma ktoś jakiś pomysł jak mi pomóc ? :)
dimedicus

Re: Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Post autor: dimedicus »

Swędzi skóra czy odczucie jest wew.nóg?

Przyczyny(Niestety jest ich bardzo wiele i bez badań się nie oceni):
AZS(atopowe zapalenie skóry)
Zaburzenia hormonalne
Problemy z tarczycą
Cukrzyca
Problem z nerkami
Alergia na zimno
Problem z naczyniami krwionośnymi
czy jeszcze inne
Trzeba zrobić badania dla diagnostyki i dopiero wówczas dobrać leczenie celowe. Tu wymienione każde innaczej się leczy a trzeba poznać przyczynę podstawową.Sam opis to za mało do diagnostyki
Boneprone
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2016, o 14:52

Re: Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Post autor: Boneprone »

Jest to skóra nóg, nie od wewnątrz. Ostatnio problem się nasilił. Nie wiem czy ma to znaczenie ale po treningach na basenie. Problem występuje tak jak pisałem tylyko w okresie jesienno zimowym. Morfologia OB cukier tarczycowe i wątrobowe wszystko w normie :) Nie wiem czy jest coś takiego jak uczulenie na ogrzewanie ale problem nasila się np po powrocie do domu z dworu
Zosiaku
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 1 gru 2016, o 14:26

Re: Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Post autor: Zosiaku »

W zimę na zewnątrz mamy bardzo mało wilgoci. Paradoksalnie latem na dworze jest jej więcej. Prawdopodobnie masz wysuszona skórę i gdy wychodzisz na dór to problem się potęguje i stąd te objawy.
dimedicus

Re: Ogromne swędzenie skóry nóg zimą :(

Post autor: dimedicus »

Problem może być w krążeniu,szybka zmiana temp. też może być spowodowana alergią na np ciepło ale też powiązane z wodą z basenu.
Sądzę,że można tu włączyć maści dermatologiczne, np z kasztanowca,nawilżające, też do skóry skłonnej do podrażnień
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post