Przewlekły katar

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Btk38
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 17:17

Przewlekły katar

Post autor: Btk38 »

Witam!
Mam problem z ciągle utrzymującym się katarem i ostatnio robiłem wymaz z nosa i z gardła i wyszedł mi wynik prawidłowy (wyhodowano florę fizjologiczną) i laborantka powiedziała mi że przyczyną może być alergia. No ale czy jest to możliwe jeżeli w trakcie tego badania miałem katar zielony, wręcz powiedziałbym że ropny i kaszel z zieloną flegmą? Z tego co wiem to katar alergiczny jest biały i wodnisty i kiedyś rzeczywiście tak miewałem... Więc przyczyną są pewnie jakieś bakterie typu staphyloccocus aureus albo streptoccocus viridans, które są przecież traktowane jako flora fizjogiczna (o czym wcześniej nie wiedziałem). Nie wiem czy mam rację i jeżeli tak to czy jest na to jakiś skuteczny sposób?
dimedicus

Re: Przewlekły katar

Post autor: dimedicus »

Jest to flora fizjologiczna w naturalnych warunkach ale czasem gronkowca jest tak dużo,że może utrudniać życie a wówczas wymaga leczenia antybiotykiem
Taki gronkowiec najczęściej powoduje zakażenia ropne tkanek miękkich..
Btk38
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 17:17

Re: Przewlekły katar

Post autor: Btk38 »

A jak to teraz mogę sprawdzić czy jest go za dużo żeby móc iść z tym do lekarza?
Meneus

Re: Przewlekły katar

Post autor: Meneus »

To badanie oraz objawy powinny być brane pod uwagę a nie czy to jest
Btk38 pisze:traktowane jako flora fizjogiczna
Btk38
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 17:17

Re: Przewlekły katar

Post autor: Btk38 »

No tak ale właśnie te bakterie są w takiej kategorii o czym ja wcześniej nie wiedziałem, wiedziałem tylko że występują u ponad połowy osób zazwyczaj nie dając objawów ale myślałem że mimo wszystko są to bakterie z kategorii chorobotwórczych. I właśnie w laboratorium mi powiedziała że wszystko jest w porządku i czy byłem u alergologa, a ja się nie dopytywałem bo tak jak pisałem - nie miałem świadomości. A więc nie wiem czy jakieś kolejne badanie trzeba robić żeby coś stwierdzić?
Btk38
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 17:17

Re: Przewlekły katar

Post autor: Btk38 »

I jeszcze jest jedna sprawa: otóż na badaniu z gardła (i z nosa też) wyszło mi: "hodowla w kierunku grzybów drożdżakoidalnych - ujemna". A ja mam często z tyłu na języku biało-żółtawy, niekiedy lekko brązowy nalot, który pojawia się zwłaszcza gdy wypiję coś słodkkiego i śmierdzi, ale gdy wyczyszczę język dokładnie szczoteczką to prawie całkowicie mi to przechodzi (na jakiś czas). Kilka razy nawet miałem białe kropki w tylnej części jamy ustnej. A więc czy może być jakiś inny powód tego stanu rzeczy,czy z grzybami canidida jest sytuacja analogiczna jak tymi bakteriami i dlatego nic mi nie wykazali?
Meneus

Re: Przewlekły katar

Post autor: Meneus »

Taki objaw może wynikać z chorób nosa,zatok,gastrycznych,stomatologicznych.
Btk38
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 17:17

Re: Przewlekły katar

Post autor: Btk38 »

Stomatologiczne mogę wykluczyć, gastryczne chyba też. Często po jedzeniu albo piciu pojawia się flegma w gardle, tylko że jest ona przezroczysta ani nie pali mnie, więc refluks to chyba nie jest.
dimedicus

Re: Przewlekły katar

Post autor: dimedicus »

Więc należy sprawdzić zatoki, uszy czy gdzieś nie spływa flegma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post