Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Rybson
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, o 15:52

Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: Rybson »

Witam serdecznie. Mam bardzo dużo niepokojących objawów. Mam 26 lat. Od września 2016 roku schudłem 25 kg. Nie miałem żadnej diety, nie uprawiałem żadnego sportu. Poszedłem do lekarza rodzinnego, ponieważ zacząłem chudnąć, który zlecił badania, czyli morfologię i mocz, a także USG jamy brzusznej i RTG klatki piersiowej. Morfologia wyszła ok, ale w moczu miałem dużo leukocytów i erytrocytów a także krew. Dostałem Urofuraginum, chociaż nie bolał mnie pęcherz. Jak skończyłem kurację tym lekiem to zrobiłem ponowne badanie moczu, które wyszło ok. Ja z kolei czułem się co raz gorzej i dalej chudłem. Od czasu tego spadku wagi mam straszliwe zaparcia, problemy z oddawaniem moczu, wypadają mi włosy, nie rosną paznokcie tak jak kiedyś, nie mam prawie apetytu i pogorszył mi się wzrok. Lekarz zlecił później gastroskopię i kolonoskopię, które nie wykazały nic niepojącego, ale ja dalej chudłem. Miałem też zawroty głowy, problemy z węchem i smakiem. Nadmienię, że odwiedziłem mnóstwo lekarzy, którzy umieją bez sensu przepisywać tylko leki i nic nie potrafią zdiagnozować. Brałem trochę tych leków i mam wrażenie, że mnie jeszcze bardziej dobiły. Neurolog zlecił badanie MRI głowy i kręgosłupa w odcinkach piersiowym i lędźwiowym. Wszystko ok. Najbardziej dokucza mi ból podczas chodzenia pod prawym żebrem. Lekarz urolog podejrzewa zwężenie szyi pęcherza moczowego i kieruje mnie na operację, która wiążę się z dużym ryzykiem niepłodności w przyszłości. Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale szukam pomocy bo męczę się już z tym pół roku i szukam jakiejkolwiek pomocy. Mam jeszcze wiele innych objawów, ale mógłbym napisać o tym książkę.
carboczar

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: carboczar »

Tomografii nie robiono? Trudno tu ocenić jakie badania(zakresy badań) wykonano ?
Czy wykonano badania (poza wynikami ogólnymi krwi,moczu,konieczne poznanie wszystkich wyników): badanie w kierunku tarczycy(pełne badanie),cukrzycy(krzywa cukrowa),panel wątrobowy,badanie w kierunku AIDS, markery nowotworowe,konsultacja psychiatryczna, badania w kierunku zespołu złego wchłaniania, celiakii, dokładniejsze badanie urologiczne.
Rybson
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, o 15:52

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: Rybson »

Tomografii nie robiono. Miałem robiony tylko rezonans magnetyczny głowy(podejrzenie choroby demielinizacyjnej) i kręgosłup w odcinkach lędźwiowym i piersiowym(bóle pod prawym żebrem podczas chodzenia). Wykonano gastroskopię i kolonoskopię. Tarczycę też badano, cukrzycy nie podejrzewają konowały, AIDS nie mogę mieć. Nie robiłem badań na wątrobę i markerów nowotworowych. Zmarnowałem mnóstwo pieniędzy na wizyty prywatne, które nic nie dały tylko pogorszyły moje zdrowie, ponieważ każdy lekarz przepisywał swoje leki, po których nie było poprawy. Celiakia wykluczona, też było takie podejrzenie. Psychiatra powiedział, że jestem zdrowy psychicznie i trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Jestem w co raz słabszej kondycji fizycznej. Jem i piję na siłę. Nie mam już siły chodzić po tych konowałach i mówić każdemu o swoich dolegliwościach. Dziękuję za szybki odzew.
carboczar

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: carboczar »

Czy ma pan ubezpieczenie NFZ? jeśli tak to lekarz POZ powinien zlecić hospitalizacje dla wykonania kompleksowych badań.
Rybson pisze:nie podejrzewają konowały,
Rybson pisze: po tych konowałach
a jednak szuka pan pomocy? może pan miał pecha że trafił na takich....
Rybson
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, o 15:52

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: Rybson »

Posiadam ubezpieczenie NFZ. W szpitalu w swoim mieście prędzej bym umarł niż by mnie wyleczyli. Byłem w szpitalu gdzie wykonali tylko kolonoskopię, po której dolegliwości się tylko nasiliły. Gdybym mógł cofnąć czas nigdy nie chodziłbym po tych wszystkich lekarzach. Wolałbym się pomęczyć nieświadomie. Zmarnowałem tylko sporo pieniędzy na wizyty prywatne, ponieważ mój lekarz rodzinny jest niekompetentny, tak jak większość w mojej małej miejscowości. Przyjmowanie tez wielu leków na pewno mnie wyniszczyło dlatego teraz trudno mi dojść do siebie. Ogarnia mnie wielka frustracja i nie mam już siły chodzić po tych konowałach bo inaczej nie umiem ich nazwać. Tylko kasę potrafią wyciągać od człowieka, który szuka przyczyny swojej dolegliwości. Mam za dużo objawów, żebym był zdrowy.
dimedicus

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: dimedicus »

Rybson pisze:Mam za dużo objawów, żebym był zdrowy.
Niewątpliwie ma pan problem ale my tu nie zajmujemy się leczeniem,więc możemy tylko ukierunkować badania a w pana przypadku nie wykonano wszystkich badań, kwalifikuje się pan do diagnostyki szpitalnej i trzeba swojego lekarza naciskać aby zlecił badania kompleksowe w szpitalu. Nie jest to objaw naturalny jesli się stale spada z wagi, to już powinno dawać lekarzowi do myślenia. Nie ma skutków bez przyczyny.Trzeba poznać chorobę podstawową co pozwoli wdrożyć leczenie celowe.
Rybson
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, o 15:52

Re: Chudnięcie z niewiadomo jakiej przyczyny!

Post autor: Rybson »

Moja lekarka rodzinna jest nieugięta i twierdzi, że jestem zdrowy jak ryba. Waga na szczęście stoi w miejscu, ale nie mogę też nabrać tej wagi i to mnie martwi. Jakie badania ma Pan na myśli. Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post