Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
renatad
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2017, o 12:04

Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: renatad »

Witam. Od połowy grudnia 2016r. mam problem ze zdrowiem. Zaczęło się od bólu szczęki z lewej strony oraz lewego ucha. Pojawiły się także stany podgorączkowe (od 37,1 rano do 37,5 wieczorem). Poszłam do rodzinnego lekarza. Dostałam receptę na Duomox oraz Naproxen. Po 2 tygodniach ból minął całkowicie ale stany podgorączkowe zostały. Doszedł również kaszel suchy. W połowie stycznia doszedł ból gardła oraz uczucie, że coś tam tkwi. Poszłam ponownie do lekarza rodzinnego. Przepisał mi Zinnat. Niestety po nim nie było poprawy. Następnie dostałam Cipropol. Ból delikatnie się zmniejszył ale nic poza tym. Po skończeniu brania Cipropolu zaczęły się wymioty (tego dnia temperatura skoczyła do 38,5). Poszłam do lekarza na badania krwi - CRP i Morfologia. Dostałam receptę na osłonowe leki oraz przeciwwymiotne. W wynikach krwi wyszło podwyższone CRP do 11,52. Lekarz po analizie wyniku stwierdził, że stan zapalny odpuszcza więc już nie będziemy dawać żadnego antybiotyku. Niestety nadal stan podgorączkowy nie odpuszcza i ból gardła również. Dostałam skierowanie do laryngologa. Na wizycie po badaniu stwierdził przerost migdałków podniebiennych bez wydzieliny oraz powiększone węzły chłonne. Stwierdził, że nie wie jak mi pomóc, że on by obserwował czy będą się pojawiać często przeziębienia i anginy (jeśli tak to migdałki do wycięcia). Zatem znów zostałam bez pomocy a nadal stany podgorączkowe są oraz ból w gardle (także ataki kaszlu suchego przynajmniej raz dziennie przez mniej niż godzinę). Ogólnie jestem osłabiona, nie mam apetytu, trochę już schudłam. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Renata
Meneus

Re: Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: Meneus »

Przede wszystkim proszę podać wyniki badań krwi(dla mnie jest ważne jaki zakres był badany)
Czy wykonano jakieś dodatkowe badania w tym radiologiczne( np USG czy chociaż RTG płuc czy inne?) czy wykonano może badania w kierunku tarczycy? czy była wykonana direktoskopia gardła,badanie bakteriologiczne gardła?
Czy występują inne objawy oprócz wzrostu temperatury np pieczenie w przełyku,jakieś problemy ze strony żołądka,wypróżniania,jakieś problemy hormonalne,kobiece?
Kontaktowała się pani może z alergologiem?
renatad
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2017, o 12:04

Re: Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: renatad »

Żadnych więcej badań nie miałam robionych (tylko badanie krwi oraz konsultacja z laryngologiem).
Nie kontaktowałam się z alergologiem.

Czasami miewam pieczenie w przełyku ale to raczej sporadycznie, mam delikatny żołądek, raczej nic ostrego jeść nie mogę bo zaraz mam problemy żołądkowe (biegunka, ból brzucha). Miewam od kilku lat bóle brzucha z prawej strony (ból raczej kłujący - miałam robione usg z podejrzeniem zapalenia wyrostka ale na usg nic takiego nie wyszło jedynie zobaczyli torbiel na prawej nerce malutką). Przez ponad rok miałam problemy z infekcją dróg rodnych - ale udało mi się wyleczyć i po zażywaniu tranu oraz witaminy D nie wraca już infekcja. Niestety od tego czasu mam bardzo bolesne miesiączki. Miewam również zawroty głowy i mdłości, jestem bardziej czuła na zapachy.

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Załączniki
DSC_0549.JPG
DSC_0549.JPG (72.21 KiB) Przejrzano 1629 razy
dimedicus

Re: Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: dimedicus »

Wyniki są dobre ale wskazane rozszerzenie badań, szkoda że przy tym nie wykonano też OB.
Przyczyn takiego stanu może być kilka
renatad pisze: mam delikatny żołądek, raczej nic ostrego jeść nie mogę bo zaraz mam problemy żołądkowe (biegunka, ból brzucha).
i tu wskazane bliżej ocenić dlaczego czy to nie jest czasem objaw wtórny a gdzie indziej jest przyczyna,być może mająca wpływ na występowanie wzrostu temperatury, mam duże wątpliwości czy tu przyczyną są migdałki,być może objaw od żołądka czy tarczycy.
renatad pisze:zobaczyli torbiel na prawej nerce malutką
zapewne torbiel korowa,nie ma istotnego znaczenia,tego się nie leczy.
Na początek wskazane sprawdzić tarczycę i problemy gastryczne(gastroskopia)
renatad
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2017, o 12:04

Re: Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: renatad »

Zapomniałam dodać, że od kilku miesięcy wychodzą mi wrzody na lewej nodze, zostają po nich plamy. Kiedyś wychodziły mi na lewej piersi przy skutku. A niedawno wyszedł mi jeden na lewym policzku. Dziękuję za pomoc :-)
dimedicus

Re: Od prawie 3 miesięcy stany podgorączkowe

Post autor: dimedicus »

Bez wizyty tego nie da się ocenić a przyczyn może być wiele.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post