Ból mięśni/nóg w okolicy piszczeli

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Lucasaser
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, o 13:53

Ból mięśni/nóg w okolicy piszczeli

Post autor: Lucasaser »

Dzień dobry!

Od dawna mam pewien problem z nogami, a mianowicie czuję potworny ból na mięśniach w okolicach piszczeli, nie pozwala mi to na wykonywanie moich treningów sportowych, przy zwykłym chodzeniu muszę się zatrzymywać i odpoczywać bo ból czasami jest nie do zniesienia, jest to uczucie takiego bardzo mocnego ścisku, dodatkowo gdy ten ból się pojawia to na mięśniach w okolicy piszczeli pojawiają się takie jak by guzki, wybrzuszenia na prawej i lewej nodze po jednym takim guzku, w dotyku są one miękkie i wydają się puste w środku. Byłem z tym u lekarza i stwierdził, że to nic takiego że to brak magnezu i potasu i przepisał mi to własnie. Niestety nie pomogło. Dodam jeszcze, że ten ból pojawia się co jakiś czas okresowo. Boli przez miesiąc potem nagle przestaje, mam spokój na kilka miesięcy i potem nagle wraca. Nie wiem co z tym zrobić, zastanawiam się nad odwiedzeniem jakiegoś specjalisty, nad prywatną wizytą tylko nie wiem do kogo się wybrać? do fizjoterapeuty ? Proszę o pomoc. Na zdjęciu zaznaczam miejsce bólu i miejsce tych guzków. Z góry dziękuję.
Meneus

Re: Ból mięśni/nóg w okolicy piszczeli

Post autor: Meneus »

Takie bóle okolicy piszczeli, mogą wskazywać na przeciążenia sportowe,mikrourazy,może przebyte i niewyleczone kontuzje.Byc może nieodpowiednie obówie czy bieganie po twardych powierzchniach,być może MTSS (syndrom napięcia przyśrodkowej strony piszczeli) a nie ma pan czasem zmian w ukształtowaniu stopy(obniżony podłużny łuk) a może coś z powięzią czy inne przyczyny.
Trudno ocenić bez osobistego badania, wskazane kiedy występują objawy guzka wykonać badanie usg a przynajmniej badanie fizykalne.
Lucasaser
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, o 13:53

Re: Ból mięśni/nóg w okolicy piszczeli

Post autor: Lucasaser »

Najdziwniejsze jest to, że ten ból pojawia się i znika, a co jeszcze bardziej dziwne to mam wrażenie że pojawia się przy nagłej zmianie pogody, ostatnio miałem tak gdy było dosyć zimno i nie trenowałem w ten dzień, nogi mnie nie bolały, na drugi dzień prawie 20 stopnii i potężny ból nóg, po krótkim chodzeniu odczuwałem już ból. Raczej nie wydaje mi się żeby stopa mi się zmieniła. Ten ból pojawia się znikąd, teraz dokucza mi od 3 miesięcy, wcześniej przez lato i wiosnę miałem spokój, ale poprzedniej zimy było podobnie. Do jakiego lekarza się z tym wybrać ? do chirurga ? do fizjoterapeuty ?
dimedicus

Re: Ból mięśni/nóg w okolicy piszczeli

Post autor: dimedicus »

Proszę zrobić badanie krwi z uwzględnieniem OB,CRP oraz RF
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post