Ból kości, przedramienia ?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Ból kości, przedramienia ?

Post autor: Karorrr »

Witam.
Mam 24 lata i w sumie będzie za chwile 2 tygodnie jak się to zaczęło, otóż : jakiś czas temu zmieniłem pracę i po około tygodniu wykonywania jej zaczęły się problemy z ręką, pakuje paczki więc ręce działają cały czas przez 7h dziennie ale ten ból jest dziwny bo gdyby bolały mięśnie czy łokieć to aż tak bardzo bym się tym nie martwił natomiast ta ręka jest taka dziwna - czasem ciężka, czasem jakaś taka ciepła, czasem taka jakby obca, i jeśli boli to jest to ból bardzo delikatny ale rozlany na całe przedramię a niekiedy i wyżej. Z rana boli jakby bardziej no i oczywiście podczas pracy kiedy bardziej ją wysile. Dodam jeszcze że gdzieś w połowie długości przedramienia przy mocnym uciśnięciu mam bolący punkt w okolicy kości, nie chodzi mi o to że jest tam guzek czy coś tylko po prostu boli ale to muszę naprawdę mocno ucisnąć. Co to może być ? Mam naprawdę mega duży strach przed pójściem do lekarza.
dimedicus

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: dimedicus »

Karorrr pisze:Mam naprawdę mega duży strach przed pójściem do lekarza.
Udać się i tak trzeba będzie. trudno tu ocenić co się dzieje, trzeb wykonać badania radiologiczne(rtg czy usg) być może trzeba wykonać badania neurologiczne,przewodnictwa impulsów nerwowych i mięśni (elektromiografię)
Prawdopodobnie jakiś uraz nerwu,może ucisk. trzeba zrobić badania.
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: Karorrr »

No w tej mojej pracy jest też często tak, że człowiek się gdzieś walnie a nawet nie wie kiedy i nie pamięta gdzie a potem po tygodniu zaczna boleć i siniak ale to trwa już chwile i to mnie martwi, stłuczenie potrafi długo trwać to wiem ale to jest takie inne. Dodam że od ciepła boli jakby mniej ale jak trzeba coś cięższego dźwignać lub oprzeć się mocniej na tej ręce no i właśnie przy tej mojej pracy kiedy musze tą ręką ciągle obracać naciagac podnosić sciskac itd to się odzywa. I też trochę szybciej mi dretwieje ona lub jak trzymie ja w dol to mam wrażenie jakby roslo w niej ciśnienie, takie rozpieranie chocby. A w nocy nic i x rana tez; dopiero chwile po przebudzeniu pojawia się ten dyskomfort.
Jakie leki na to można by spróbować ? Jakieś tabletki maści ?
Dziekuje za odp, na Pana zawsze można liczyć.
carboczar

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: carboczar »

Karorrr pisze:Jakie leki na to można by spróbować ? Jakieś tabletki maści ?
My nie prowadzimy leczenia,nie można bez badania a tylko na podstawie opisu stawiać diagnozy.
Na takie objawy są maści,żele, np Diklofenak w żelu, Lioton1000, Ketoprofen w żelu czy wiele innych,powiedzieć w aptece co dolega a podadzą co trzeba.
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: Karorrr »

Zdaje sobie z tego sprawę że ciężko bez badań postawić diagnozę tylko wcześniej też dużo i ciężko pracowałem i nic się nie działo a teraz odkąd zmieniłem prace ręka boli ale zauważyłem że prawa też potrafi bolec tak samo jak ją obciąże ale na prawej to mija a ta lewa w sumie boli jak sobie o niej przypomnę lub gdzieś się walne, mocniej ucisne czy ją przesile, to może być coś poważniejszego ?
dimedicus

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: dimedicus »

To co było kiedyś nie oznacza,że nie wystąpi teraz.
Bardzo możliwe że to naciągnięcia ale bez badania, wiadomo...
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: Karorrr »

Zauważyłem jeszcze wczoraj że ból jakby ustępuje czy zmniejsza się pod wpływem zimna ale to tylko jakby na około a to tkliwe miejsce jest cały czas, w skali na 10 dałbym 4-5, to jest taki ból jakby ucisnąc nerw, czy to dobryzły znak ? No i ręka nie boli w nocy jak piszą w necie w przypadku tych gorszych dolegliwości..
dimedicus

Re: Ból kości, przedramienia ?

Post autor: dimedicus »

Jak już zaznaczałem wyżej,proszę wdrożyć NLPZ, można zabiegi z fizjoterapii,wcierać maści,masaże i w miarę możliwości oszczędzać. I zrobić usg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post