Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
eka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2015, o 09:28

Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych

Post autor: eka »

Zwracam się do wszystkich osób z apelem o pomoc.
Moja mama chruje na alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, astmę oskrzelową i cukrzyce typu II. Ostatnio jej stan się znacznie pogorszył. Wszyscy członkowie rodziny stajemy się wobec tej choroby bezradni bezrdni, nie jesteśmy w stanie jej ulżyc w cierpnieniu ( duszący i męczacy stale kaszel wraz z wydzieliną,często występująca i trwajaca opk 7 dni gorączka z silnymi dreszami, obrzeki nóg - silne stany zapalne, brak apetytu, rozbicie emocjonalne - lęki dot. samotności ), to tylko niektóre, najczęstsze objawy. Jest pod stałą opieką lekarza rodzinnego i lekarza pulmonologa. Przyjmuje serię leków i stan stale się pogarsza. Moje pytanie jest nastepujące, czy może ktoś spotkał się z tą choroba, może jakiś członek rodziny na nia cierpiał bądź znajoma osoba. Może otrzyamm jakies wskazówki, co may dalej robić, bo stoimy z boku zadręczając się, iz nie jestesmy stanie jej pomóc, nie wiemy co mamy dlaej robić. Prozse o pomoc.
dimedicus

Re: Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych

Post autor: dimedicus »

Czy została stwierdzona przyczyna AZPP(Alergicznego zapalenia pęcherzyków płucnych?)jest wiele antygenów drobnoustrojowych powodujące takie objawy.Są to między innymi kontakt z grzybami,pleśnią,proszki,kora,drzewa,mąki,ptasie pierze,naskórek i wiele innych czynników.Podstawą jest usunięcie antygenów z otoczenia chorego.Wg poglądu podstawowym mechanizmem wywołującym AZPP jest reakcja alergiczna. Antygeny (zarodniki promieniowców i grzybów, bakterie, białka ptasie), znajdujące się we frakcji respirabilnej (penetrującej do pęcherzyków płucnych) pyłu organicznego, dostają się do oskrzelików i pęcherzyków płucnych, gdzie następuje ich połączenie z przeciwciałami precypitującymi z klasy IgG lub IgM).Należy sądzić że występuje postać ostra lub przewlekła.Objawy ogólne są wyraźne: podwyższona ciepłota ciała, dreszcze, osłabienie, bóle głowy, pocenie się, brak apetytu. Objawy ze strony układu oddechowego obejmują: duszność, suchy kaszel, kłucie w klatce piersiowej, czasami krwioplucie. Osłuchowo można stwierdzić trzeszczenia, najlepiej słyszalne u podstawy płuc. Trzeszczenia mogą być obecne przez wiele dni lub tygodni.Trudno mi ocenić czy doszło do zmian w płucach i zwłóknień(zależy od czasu trwania)W leczeniu wskazane usunięcie wszelkich alergenów oraz stosowanie glikokortykosteroidów.Dobrym rozwiązaniem jest oddychanie przez maskę.
ubierackororowo
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 13:00

Re: Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych

Post autor: ubierackororowo »

całkowicie Cie rozumiem u mnie w rodzinie też jest osoba z tą chorobą, bardzo pomogły nam artykuły tego Niedopuszczalna Reklama trzymam kciuki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post