Zapalenie zwieraczy - stosowanie leków

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Marcin
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2017, o 18:20

Zapalenie zwieraczy - stosowanie leków

Post autor: Marcin »

Witam , mam trochę wątpliwości w związku z zaleceniami dotyczącymi stosowania maści i czopków.
Zalecenia to jeden czopek Proktis M (na noc) , w kolejnym dniu jeden czopek Proktosedon (na noc) plus dwa razy dziennie maść Posterisan H.

Zacząłem zastanawiać się czy może lekarz się nie pomylił i Proktosedon miał być w maści a nie w czopku ze względu na to że w aptece stacjonarnej stwierdzono że Proktosedon nie występuje w czopku jednak w aptece internetowej jest pod taką postacią dostępny i w sumie czytając od razu informacje o tych czopkach w punkcie środki ostrożności "należy zachować szczególną ostrożność jeśli pacjent stosował wcześniej hydrokortyzon a właśnie przez 10dni przed kolejną wizytą (którą miałem wczoraj) stosowałem Posterisan H w czopku który zawiera hydrokortyzon.
Teraz pytanie czy możliwa jest tu jakaś nieprawidłowość ? Czy na własną rękę kupić przez internet Proktosedon (czopki) , czy ponownie skonsultować się z lekarzem ?
dimedicus

Re: Zapalenie zwieraczy - stosowanie leków

Post autor: dimedicus »

Marcin pisze:Teraz pytanie czy możliwa jest tu jakaś nieprawidłowość ? Czy na własną rękę kupić przez internet Proktosedon (czopki) , czy ponownie skonsultować się z lekarzem ?
Oczywiście Proktosedon jest też w czopkach. Nie ma tu nieprawidłowości, takie stosowanie jest dopuszczalne.
Stosować z ordynacją lekarza prowadzącego
Marcin
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2017, o 18:20

Re: Zapalenie zwieraczy - stosowanie leków

Post autor: Marcin »

Dziękuję i proszę jeszcze o informację czy po wykorzystaniu jednego opakowania mam wykupić kolejne ? Bo ogólnie następna wizyta dopiero za dwa miesiące.
dimedicus

Re: Zapalenie zwieraczy - stosowanie leków

Post autor: dimedicus »

Jeśli lekarza zalecił 2 op. to stosować 2. Bywa,że po 1 opakowaniu nie ma dostatecznej poprawy więc dopuszcza się wówczas kontynuację leczenia.
Proponował bym też nasiadówki w korze dębu,co bardzo pomaga przy takich stanach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post