Pieczenie w gardle

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Gagusiek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 18:09

Pieczenie w gardle

Post autor: Gagusiek »

Witam . Zakładam tutaj temat być może ktoś miał cos podobnego albo coś doradzi na podstawie swoich doświadczeń bo na tą chwilę mam dość ,,moich" lekarzy . Sprawa wygląda tak mam 24 i od urodzenia mam krzywą przegrodę nosową , co w mojej rodzinie jest to widocznie genetyczne bo dziadek miał , tato ma , ja mam i brat tez ma. Mimo krzywej przegrody bardzo rzadko choruje ostatni raz na 4 lata coś mnie złapie i widocznie wypadło teraz . Problem zaczoł się w Lutym będąć na nartach dostałem przeziebienia miałem lekką gorączkę około 38 stopni , niestety nie miałem jak pójść do lekarza bo miałem nawał w pracy i przeziębnienie po 5 dniach przeszło i wtedy udałem się do lekarza rodzinnego . Mój pech ciągnoł się dalej bo akurat mojego lekarza nie było i był inny w zastępstwie . Sprawdził gardło i po rozmowie doszedł że mam zapalenie na tle grzybiczym od klimatyzatora w pracy i zaoferował zwolnienie lekarskie , ja niestety zwolnienia przyjąć nie mogłem to dał mi wskazówke wziąść gripex i strepsils (nie dostałem antybiotyku na to grzybicze cos). I od tego momentu zaczeła się moja przygoda na początku miałem dużo flegmy w gardle , zatkane zatoki i pieczenie . Na tą chwilę zostało mi lekkie pieczenie w gardle , idać do lekarza rodzinnego ten mi wmawia że alergia i dostaje jakieś psikacze , idać do laryngologa że ma być robiona przegroda nosowa i że migdał wygląda jak po chorobie tylko migdał nie był leczony bo antybiotyku nie dostałem . Póki co jestem w sytuacji bez wyjscia.

Nadmienie że z powodu krzywej przegrody nosowej nie mam problemów , nie chrapie , dobrze mi sie oddycha , spirometrie w pracy na badaniach mam dobrą i słuch tak samo i nie chce iść na operacje z kilku powodów i lęku do szpitala bo mam nie miłe wspomnienia . Cały mój problem polaga na tym że w moim odczuciu miałem angine która sama się przyleczyła w tym czasie co zwlekałem z wizytą u lekarza i zostało to pieczenie w gardle i nie kiedy flegma i nic więcej . Doradził by ktoś coś ?Może to jakas bakteria w gardle bo kima nie odgrzybiana w pracy ? Bo orpóćz tego czuje się zdrowy jak ryba
dimedicus

Re: Pieczenie w gardle

Post autor: dimedicus »

Trudno diagnozować bez osobistego badania. jest podrażnione gardło ale co tam się dzieje,niestety nie da się ocenić na odległość.Bardzo możliwe,że jest infekcja(czy wirusowa czy bakteryjna,nie da się ocenic bez pobrania wymazu)a każde inaczej się leczy, być może coś z zatokami a być może z przyczyn gastrycznych. Bardzo wątpliwe aby coś pomogło
Gagusiek pisze:wziąść gripex i strepsils
raczej wskazane dokładniejsze badanie,na infekcje można stosować Chlorchinaldin i Tantum Verde(aerozol) inhalacje.
Gagusiek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 18:09

Re: Pieczenie w gardle

Post autor: Gagusiek »

Dziękuje bardzo za odpowiedź .
Wg mnie to ,,coś " z zatokami bo mam lekko przytkane ale to od około 1,5 tygodnia i chyba flegma spływa do gardła no a leków na to żadnych nie mam na tą chwilę . Wymaz z gardła będę robił w piątek i na wyniki 5 dni poczekam .
Nadmienie że od urodzenia nie miałem problemu nigdy z zatokami to mój pierwszy raz . Zrobie wymaz z gardła i po wynikach skonsultuje się z lekarzem . Ale tutaj zapytam się czy z zatkanych zatok daje się wyleczyć ? Jak pierwszy raz mam problem z zatokami . Bo laryngolog odrazu odsyła na przegrodę nosową której nie chcę ruszać bo mi się dobrze tak żyje . Tato ma 53 lata i też krzywą przegrodę i na komfort życia nie narzeka . Tylko normalnie wyleczyć sobie zatoki bo raz na jakiś czas to każdy choruje .
Pozdrawiam
dimedicus

Re: Pieczenie w gardle

Post autor: dimedicus »

Nie zawsze krzywa przegroda wymaga septoplastyki.
W początkowej fazie zwykle leczenie prowadzi się farmakologicznie i niefarmakologicznie(tj naświetlania,inhalacje,płukania)
Nie znam pełnego stanu więc trudno mi oceniać czy to się da wyleczyć.
Dla pewności oceny stanu zatok można wykonać badanie CBCT badanie RTG to już przeżytek w diagnostyce zatok.
Gagusiek
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 18:09

Re: Pieczenie w gardle

Post autor: Gagusiek »

Aha to już mam kilka info więcej bo po wizycie u laryngologa doszedłem do wniosku że lekarze lubią robić zabiegi bo laryngolog tylko zajrzał w nos powiedział że krzywa przegroda i że może wypisać skierowanie na zabieg . Nie dokonywał rzadnych innych badań itp a cała wizyta trwałą z 4 minuty dosłownie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post