Dziwne problemy od pewnego czasu

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
mazo
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, o 12:56

Dziwne problemy od pewnego czasu

Post autor: mazo »

Witam
Tym razem coś o mnie nie o dziewczynie.
Nie wiem czy już pisałem o tym tutaj czy nie ale jakby co się powtórzę.
Od dawna mam problem typu uczucia ucisku pod prawymi żebrami. Uczucie dziwne, nieprzyjemne ale nie bolesne. Podobne jakby ktoś delikatnie wciskał mi dwa palce lekko pod prawe żebra. Co ciekawe zazwyczaj jest to odczuwalne w jednym miejscu ale nie zawsze.
Z biegiem czasu dostawałem innych objawów jak cienkie stolce (takie bardziej spłaszczone niż cienkie), bardzo słychać było ruch jelit, gazy, wzdęcia, bekanie.
Miałem robione podstawowe badania krwi, moczu, kału + gastroskopie i markery ale już nie pamiętam jakie - chyba na jelita i żołądek, które wyszły ok. Badania krwi, moczu, kału podręcznikowe, gastroskopia wykazała refluks i lekki stan zapalny. Dostałem tabletki a gastrolog powiedział, że to pewnie zespół jelita drażliwego.
Podczas brania tabletek do około 2 tyg. odczuwałem jeszcze dolegliwości, potem przeszło i przez około 2 miesiące miałem spokój, brzuch już nie był nadęty, stolec wrócił do normalnych kształtów i kolorów, nie męczyło mnie uczucie ucisku.
Od niedawna wróciło ale tym razem te uczucie ucisku bardziej boli niż uciska. Nie jest to jakiś mega ból tylko taki lekki co jakiś czas w okolicach wątroby, pod żebrami i co najdziwniejsze w prawym dolnym rogu brzucha niedaleko pachwiny. Gdy byłem u gastrologa i uciskał mi brzuch w tamtym miejscu poczułem kłucie ale nic na to nie powiedział.
Gdy czuje ten "ból" często potem muszę iść do toalety. Zwykle po wypróżnieniu przechodzi lub gdy leżę na prawym boku.
Nie mam pomysłu co to może być. Ktoś się spotkał z podobnymi objawami lub miał takie?
PS. Zapomniałem dopisać. Gdy nic nie jem np. rano lub zjem coś małego co mnie nie nasyci miewam nudności. Nie takie powodujące wymioty ale nie miłe. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale mam biały nalot na języku oraz bardzo nieprzyjemy zapach z ust zaraz po umyciu zębów oraz wstaniu z łóżka.
dimedicus

Re: Dziwne problemy od pewnego czasu

Post autor: dimedicus »

Najprawdopodobniej ma pan problem gastryczny, czy tylko ZJD?(zespół jelita drażliwego) bardzo możliwe,że też problem z nadkwasotą a być może to tylko halitoza związana z uzębieniem.
Jeśli występuje ZJD to problem lubi się powtarzać okresowo zwykle na wiosnę i jesień.
Można wprowadzić leki z gr. IPP oraz leki zmniejszające ilość gazów w jelitach oraz leki poprawiające perystaltykę jeli z probiotykami.
Można też wdrożyć reżim żywieniowy wraz dietą lekkostrawną(dział diet)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post