Zaburzenia funkcjonowania osi przysadka-podwzgorze-jajnik

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Oliloli
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 08:39

Zaburzenia funkcjonowania osi przysadka-podwzgorze-jajnik

Post autor: Oliloli »

Witajcie,
Cztery lata temu zdiagnozowano u mnie zaburzenia funkcjonowania osi przysadka-podwzgorze-jajnik. lekiem, ktory mialam na to brac byla Diana. Moja endokrynolog tylko te tabletki uważała jako skuteczne. Nie jestem do nich przekonana, za dużo się naczytałam poza tym mam 24 lata, zaczęły mi się pojawiać żylaki, więc dwa lata temu przestałam je brać. Od tego czasu nie badałam się i przyznam, że zaniedbałam ten temat. Z kolei tydzień temu byłam u lekarza medycyny pracy. Stwierdził powiększoną tarczycę. Od lekarki rodzinnej dostalam skierowanie na TSH i USG.

1. Czy uważacie, ze faktycznie Diana leczy i jest jedynym rozwiazaniem w tym wypadku?
2. Czy tarczyca może być powiązaniem/następstwem czy jakkolwiek zwiazana z poprzednimi dolegliwościami?
3. Czy zaburzenia funkcjonowania osi mogą nieść za soba poważniejsze konsekwencje?

W internecie nie znalazlam odpowiedzi na te pytania, w zwiazku z czym będę wdzieczna za każdą odpowiedź.
dimedicus

Re: Zaburzenia funkcjonowania osi przysadka-podwzgorze-jajni

Post autor: dimedicus »

Oliloli pisze:Czy uważacie, ze faktycznie Diana leczy i jest jedynym rozwiazaniem w tym wypadku?
Jest stosowana ale to nie jedyna metoda farmakologicznego leczenia
Oliloli pisze:2. Czy tarczyca może być powiązaniem/następstwem czy jakkolwiek zwiazana z poprzednimi dolegliwościami?
Tak
Oliloli pisze:3. Czy zaburzenia funkcjonowania osi mogą nieść za soba poważniejsze konsekwencje?
np związane z płodnością i niepłodnością
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post