Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
KrySIUNKA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 16:48

Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Post autor: KrySIUNKA »

Witam.
Piszę ponieważ od roku (prawie) mam ciągłą leukocytozę. Nie mam żadnego stanu zapalnego, a od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie powiększone węzły chłonne za lewym uchem, na szyi bardziej wyczuwalne z prawej strony i lewej pachwinie. Niestety od kilku miesięcy bodajże 5-ciu co 2-3 dni leci mi krew z nosa i zdarza się, że muszę ładnych parę minut siedzieć nad zlewem, żeby choć odrobinę przestało, bo chusteczki same nie pomogą zatamować. W każdym bądź razie prosiłabym o interpretację wyników, czy powinnam raczej się zgłosić do hematologa czy nie zawracać głowy, bo nie ma czym?
Wyniki dzisiejsze hematologii:

WBC 12,0 tys./ul norma 4,0-10-0 (TU NIESTETY NIGDY NIE SCHODZI PONIŻEJ 12,0, z zasady powyżej 13,0)
RBC 14,9 mln./ul norma 3,8-5,4
HGB 14,2 g/dl norma 12,0-16,0
HCT 43,7 % norma 36,0-49,0
MCV 89 fl norma 80,0-99,0
MCH 28,9 pg norma28,0-33,0
MCHC 32,4 g/dl norma 32,0-36,0
RDW 13,8 % norma 10,0-14,5
PLT 353 tys./ul norma 140-400
MPV 8,4 fl norma 6,5-10-5
NEU% 49,9 % norma 40,00-70,00
EOS% 4,3 % norma 0,00-5,00
BAS% 0,30 % norma 0,00-1,00
LYM% 41,00 % norma 25,00-48,00
MON% 4,5 % norma 2,0-8,0
NEU 5,97 G/L norma 1,8-7,7
EOS 0,51 G/L norma 0-0,4 (tu też nie schodzi poniżej 0,5)
BAS 0,04 G/L norma 0-0,1
LYM 4,9 G/L norma 1,5-4 (tu również nie jest nigdy poniżej 4,7)
MON 0,54 G/L norma 0,2-0,8

OB 22 mm/h <12 (zawsze takie same)

ROZMAZ MIKROSKOPOWY:
Pałeczkowate 2%
Podzielone 44%
Kwasochłonne 3%
dimedicus

Re: Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Post autor: dimedicus »

Wyniki wskazują na zmiany w obrazie krwi,niewątpliwie stan zapalny(narządów),co potwierdza nie tylko podwyższone OB,może wskazywać na zakażenia hematologiczne jak również na inne choroby krwi.Wskazana bezwzględnie konsultacja hematologiczna,badanie usg j.brzusznej..Te krwotoki wskazują na stan zapalny błony śluzowej.(tu przyczyn jest wiele i bez badania nie można ocenić.
KrySIUNKA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 16:48

Re: Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Post autor: KrySIUNKA »

Ok, dziękuję za szybką odpowiedź i zainteresowanie . Więc na poniedziałek już udało się umówić wizytę do hematologa, także zobaczymy co powie. Na pewno się jeszcze odezwę i powiem co dalej Pan doktor zalecił .
Jeszcze raz baaardzo gorąco i serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam,
Krysia
KrySIUNKA
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 16:48

Re: Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Post autor: KrySIUNKA »

Ok, więc jestem po wizycie u hematologa. Przemiły Pan doktor stwierdził, że nie ma żadnych chorób ze strony krwi. Mówił, że może to być od zęba (w co wątpię, żeby taki okres czasu się stan utrzymywał), następnie stwierdził, ze może również to być od gardła, gdyż mam powiększone migdały-dlatego muszę zrobić wymaz z gardła i z nosa oraz zrobić muszę usg jamy brzusznej. Kiedyś (w zeszłym roku) miałam robione badania krwi na tarczycę, gdyż mama na nią choruje i ft3 wyszło mi przy progu granicznym 6,71 (norma 3,1-6,9) następnym razem 5,98 (norma taka sama), a TSH było takie same z zasady 2,36 (norma0,27-4,2).
I teraz stąd moje pytanie, gdyż do lekarza jak mam iść to raczej trzeba mnie zaciągnąć wołami. Czy mam robić na własną rękę badania tarczycowe, jak wyjdzie coś nie tak to szukać endokrynologa, czy lepiej najpierw się udać prywatnie do endo, żeby sam dał skierowanie na badania?
Ewentualnie Dimedicusie jakie byś badania zalecił na tarczycę prócz TSH ft3 i ft4?
Przepraszam za natłok pytań, ale kto pyta nie błądzi..
Pozdrawiam,
Krysia
dimedicus

Re: Od roku ciągle podwyższona liczba białych krwinek

Post autor: dimedicus »

Jest wskazana konsultacja laryngologiczna i wykonac tez wymaż a ze wynik tarczycy są prawidłowe,nie oznacza że wszystko jest dobrze.Wskazane zrobić usg tarczycy i dodatkowo badanie Przeciwciała p. peroksydazie tarczycowej (Anty-TPO).Przeciwciała p. tyreoglobulinie (Anty-TG)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post