Bolące i piękące stopy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Asystentka

Bolące i piękące stopy

Post autor: Asystentka »

Jak radzić sobie z bólem i pieczeniem stóp?

Wiele osób skarży się na problemy ze stopami. Coraz częściej można spotkać osoby, które cierpią na pieczenie stóp, które nasila się w nocy. Uczuciu gorąca, często towarzyszą również inne dolegliwości. Wspomina się o mrowieniu, drętwieniu kończyn, zmniejszeniu czucia. Takie objawy powinny w każdym wzbudzić niepokój. Mogę one bowiem być jednym z objawów cukrzycy- polineuropatii.

Jeżeli zauważymy u siebie podobne objawy, niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem diabetologiem lub lekarzem rodzinnym. Pierwszym krokiem jaki powinien podjąć lekarz jest pomiar cukru we krwi, oraz analiza przebiegu dotychczasowego leczenia cukrzycy. W przypadku, gdy lekarz zauważy nieprawidłowości w poziomie cukru we krwi czyli stwierdzi hiperglikemię, jego zadaniem będzie przepisanie odpowiednich środków farmakologicznych mających na celu do powrotu organizmu do właściwego stanu. Aby lekarz mógł być całkowicie pewny, że jego diagnoza jest słuszna, może wykonać badania neurologiczne, które potwierdzą lub zaprzeczą jego diagnozie. Takie badanie jest szybkie i bezbolesne, można wykonać je w gabinecie diabetologa i neurologa.
Aby zapobiec polineuropatii należy obserwować własne stopy. Ta przypadłość objawia się często suchą, podrażnioną i swędzącą skórą. Jeżeli zaobserwujemy nienaturalne przesuszenie i swędzenie stóp, należy skonsultować to z lekarzem, lub zacząć stosować profilaktyczne kremy przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki takiemu postępowaniu, skóra staje się bardziej odporna na infekcje, staje się bardziej nawilżona, a jej bariera ochronna zostaje odbudowana.
Najskuteczniejszą profilaktyką zapobiegającą polineuropatii są regularne spacery i ruch. Zdiagnozowanemu pacjentowi lekarz zaleci odpowiednie ćwiczenia usprawniające kończyny dolne, które należy wykonywać regularnie. U osób chorych ważną rolę pełni również kuracja farmakologiczna, która odpowiednio dobrana pozwala szybko odzyskać sprawność.

Pieczenie stóp nie zawsze musi iść w parze z cukrzycą. Cukrzyca dotyczy najczęściej osób dojrzałych i towarzyszy niewydolności żylnej. Dlatego, gdy zaobserwowane zostaną niepokojące sygnały związane ze stopami, warto udać się na konsultacje do lekarze flebologa. Flebolog określi, czy nie występuje niewydolność żylna i dobierze odpowiednie leczenie zależnie od postawionej diagnozy. Niewydolność żylna, która może być powodem problemów ze stopami, może być leczona po przez pończochy uciskowe lub po przez zabieg usunięcia żylaków. Oby dwie metody stosowane są powszechnie, i nie należy obawiać się ich zastosowania.

Bez względu na wiek i cukrzycę, należy jak najczęściej przyglądać się własnym stopom. Każdy nienaturalny objaw, może być początkiem poważnej choroby. Wszystkie niepokojące zmiany należy konsultować z lekarzem. Warto pamiętać również o profilaktyce. Odpowiednia higiena i kosmetyki pozwalają zachować zdrowe i piękne stopy na długo. Nic jednak nie zastąpi spacerów i ćwiczeń, które zbawiennie wpływają na zdrowie nóg.
RadioProteact_krem
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 17:18

Re: Bolące i piękące stopy

Post autor: RadioProteact_krem »

Warto stosować kremy, które zawierają ekstrakt z ostropestu plamistego i rdestu japońskiego, dzięki czemu łagodzą podrażnienia skóry. Silybina i resweratrol, które znajdują się w tych wyciągach, są silnymi przeciwutleniaczami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post