Czosnek, a leki na gorączkę

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Whistle20
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 18:47

Czosnek, a leki na gorączkę

Post autor: Whistle20 »

Witam, wczoraj zauważyłem pierwsze objawy przeziębienia, mianowicie suchość w ustach i lekki ból gardła, następnie miałem nie przespaną noc, ślęcząc przed laptopem. Rano pojawił się silny ból gardła i duży katar, objawy powoli się osłabiają. Około godziny 15, zjadłem 3 ząbki czosnku, aktualnie z godziny na godzinę temperatura rośnie, o kilka dziesiątych stopnia. W internecie, spotkałem się z wieloma opiniami, między innymi, aby nie łączyć jedzenia czosnku z zarzywaniem wielu leków na przeziębienie, gdyż mogą wystąpić krwotoki wewnętrzne. Następna opinia, aby nie obniżać gorączki do 39 stopni celsjusza, gdyż wtedy reakcje obronne organizmu. Więc pytanie, jeśli kilka godzin temu zjadłem czosnek, to czy zażyć lek na obniżenie gorączki, jeśli tak, to przy ile stopniach ?
Kolejne pytanie, to czy odpuścić stosowanie leków na rzecz zimnych okładów i jakichś domowych trików ?
Meneus

Re: Czosnek, a leki na gorączkę

Post autor: Meneus »

My nie zajmujemy się leczeniem przez internet.
Dzienne spożycie czosnku to 2-3 ząbki(lepiej spożyć 2-3 x dn po 1 ząbku. Efekt będzie lepszy jak 3 na raz.)
Środki na zbicie temp. stosujemy przy przeziębieniu czy grypie > 38,5 stopnia
Domowych sposobów w leczenie przeziębień czy grypy jest wiele,ważne aby dużo pić, np herbata z imbirem,rosół,mleko z miodem i leżeć.
Na gardło jest wiele leków do ssania,dodatkowo nawilżanie gardła,płukanie wodą z solą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post