Problemy z jelitami, nieprzyjemne gazy.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Szymonnn
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 19:30

Problemy z jelitami, nieprzyjemne gazy.

Post autor: Szymonnn »

Witam serdecznie,

Mam 23 lata i od pewnego czasu (od kąt pamiętam) męczę się z problemem nasilonego tworzenia się gazów, nieprzyjemnych gazów.
Jest to na tyle problematyczne, że źle się czuje w otoczeniu ludzi, boje się, że po prostu nie powstrzymam pośladków i jakieś gazy się uwolnią.
Może się to wydawać błahym problemem ale naprawdę, ciężko mi z tym, trudno mi rozmawiać z ludźmi bo po prostu nie mogę powstrzymać się przed puszczaniem gazów.

Rozumiem, że uiszczanie gazów, jest czymś naturalnym ale na pewno nie w takim stopniu jak u mnie, co dosłownie 20-30 min zbiera mi się i muszę się powstrzymywać przed wypuszczeniem.

Mam książeczkę sanepidowską, więc te badania przeszedłem pozytywnie (żadnych złych wyników). Kiedyś regularnie oddawałem krew, żadnych przeciwwskazań.
Jak byłem z tym u lekarza powiedział, że to gazy w jelitach przez fermentację, więc zacząłem kuracje węglem leczniczym, takim zwykłym. Biorę na noc 6-8 kapsułek, potem rano 4 i nieprzyjemny zapach przechodzi w jakimś stopniu ale nadal gazy się tworzą nadmiernie.

Nie mam żadnych bólów w okolicach żołądka, problemów z wypróżnianiem też nie mam (raz dziennie robię).

Poszedł bym z tym do lekarza, ale praca nie pozwala, wolnego sobie z takiego powodu nie wezmę.

Chyba mam też nietolerancję na laktozę w mleku, gdy się go napije to po jakimś czasie mam takie wiatry, że mógłbym wyfrunąć z pokoju.

Wcześniej sobie z tym radziłem pijać Cocacole, o dziwo mi pomagało, nie w 100% ale jakiś 50-60%, teraz tego świństwa nie pije.

Jestem na diecie, pije tylko wodę (lub soki które sam robię z owoców), żadnych słodyczy, żadnego mocno przetworzonego żarcia. Staram się odżywiać zdrowo. (przed dietą było tak samo).

Jakieś pomysły co mogę brać? Jakieś tabletki na wspomaganie trawienia czy coś? Może nie w tym rzecz? Dlaczego tyle gazów się tak tworzy?
Proszę o pomoc.
Za każdą serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam ;)
dimedicus

Re: Problemy z jelitami, nieprzyjemne gazy.

Post autor: dimedicus »

Czy ma pan nietolerancję tego nie ocenię ale podane objawy wskazują na ZJD
Zwykle przyczyny wynikają z nieodpowiedniego żywienia, połykaniem powietrza w czasie jedzenia przy żuciu,słabsze perystaltyka,niedobory laktozy oraz zaburzenia bakteriami w jelicie.
Proponuje dietę lekkostrawną oraz reżim żywieniowy(wszystko w dziale diet) do tego preparaty na wzdęcia oraz probiotyki(wszystko w aptece bez recepty)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post