Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Panaceusz
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:55

Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: Panaceusz »

Witam serdecznie. Piszę ponieważ chciałbym zasięgnąć porady. Od urodzenia jestem chory na astmę oskrzelową oraz mam uczulenie na roztocza oraz sierść kota. Obecnie mam 23 lata. W wieku 13 lat przyjmowałem wziewy w dysku o naziwe Flixotide i Serevent. Przytyłem wtedy dość mocno jednak po ich odstawieniu waga szybko spadła. Po kilku latach został mi przepisany lek Seretide, po którym nie wystąpiło tycie. Obecnie przyjmuję lek Fostex i zauwazyłem ,że moja waga wzrosła a tłuszcz odkłada się głownie na brzuchu. Konsultowałem to ostatnio u Pulmonologa jednak stwierdził on ,że lek ten nie przyczynia się do wzrostu masy ciała jednak wydaje mi się, że nie jest to do końca prawdą. Mało tego lek ten mam przyjmować 2 razy dziennie. Jestem człowiekiem aktywnym fizycznie,często jeżdze na rowerze,regularnie chodzę na basen i gram w piłkę jednak masa ciała nie spada. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć czy lek ten ma wpływ na tycie czy są to inne czynniki? Pozdrawiam
Meneus

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: Meneus »

Podany lek nie ma wpływu na tycie.
Panaceusz
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:55

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: Panaceusz »

A czy jest możliwość wystąpienia zespołu Cushinga podczas przyjmowania leku ? Przyznam , że jestem bardzo tym zaniepokojony i dużo czytałem o tej chorobie która następuje po długotrwałym leczeniu sterydami. Czy tak długoletnie przyjmowanie tych leków tj np. fostex może wywołać ten zespół?
dimedicus

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: dimedicus »

Na zespół Cushina wpływa wiele czynników a jednym z nich jest stosowanie glikokortykosterydów.
Panaceusz
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:55

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: Panaceusz »

Więc wtedy jest możliwe tycie...Mianowicie wracając do pytania o zespół Cushinga chciałbym się zapytać czy jezeli wystąpi on przez przyjmowanie sterydów to jak wygląda jego leczenie? Czy samo ich odstawienie pomoże?
dimedicus

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: dimedicus »

Przede wszystko trzeba zmienić leczenie( przejść na inne leki)
Panaceusz
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:55

Re: Tycie podczas przyjmowania leku Fostex.

Post autor: Panaceusz »

I w momencie kiedy sterydy zostały by odstawione , zespół cushinga by ustąpił samoistnie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post