Tęczyżka czy inna choroba ?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Angelika2
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2017, o 09:55

Tęczyżka czy inna choroba ?

Post autor: Angelika2 »

Witam, postanowiłam napisać tu na forum, mój przypadek medyczny. Lekarze w rzeczywistości są bezradni, odsyłając mnie od jednego do drugiego lekarza. Ale zacznę od początku.
W 2016r. Zaczął boleć mnie brzuch, dokładnie z prawej strony na dole w boku, wystraszona co się może dziać, udałam się na SOR, podano mi leki przeciwbólowe oraz potas, bo którym się poprawiło, jednak nie na długo,ból na dniach się nasilał, momentalnie tez spał apetyt, oraz możliwość poruszania się w normalny sposób ból ograniczał ruchy. 3 dni później od 1 wizyty na SOR, udałam się na inny SOR. Tam ponowne badania – diagnoza zapalenie układu moczowego/ jednak lekarz nie jest pewny na 100%. Wyniki w normie. Wykluczona ciąża. Na Sorze numer 2 dostałam leki przeciwbólowe,bo których utraciłam kontakt na parę chwil, lekarz odpowiedział ze to tak działa, i od tego momentu mój organizm wariuje po prostu. Dostałam także antybiotyk na układ moczowy – wtedy brak apetytu / możliwość ograniczonego ruchu i wysoka gorączka ponad 38. W sierpniu 2016 zaczęłam antykoncepcje tabletki VIBIN MINI do maja 2017r. Odstawiłam z powodu zdrowotnych oraz z planowanej operacji 19 czerwca usunięcia migdałów. Od momentu sierpień 2016 mój organizm osłab. Między czasie bardzo liczne zapalenia górnych dróg oddechowych, ostre zapalenie płuc, anginy przynajmniej raz w miesiącu, oraz przewlekłe zapalenie zatok. Za każdym razem badania krwi oraz badania podstawowe, wszystko w normie. Jednak od 2017 roku stan zdrowia się pogarszał, zaczęły się omdlenia, robienie słabości, wygląda to tak zaczynam bladnąc, czuje jak organizm zaczyna się gotować nagle temperatura spada, robi mi się ciemno przed oczami, tracie na chwilę świadomość, jednak to nie jest zemdlenie, kiedy jednak nie zdążę zareagować zbyt wcześnie po prostu tracę przytomność, po czym nic nie pamiętam, zostaje potem cała blada, usta białe, jak by krew mi odpływała. Spadek wagi od sierpnia 2016 do maja 2017 ponad 15kg bez żadnych diet i ćwiczeń, mam zmniejszony apetyt jednak nie będę na siłę jeść za dużo, kiedy potem robi mi się niedobrze jak z przejedzenia. A więc zaczęłam maraton po lekarzach, którzy mi powiedzą co się dzieje, znam swój organizm coś się dzieje. Internista stwierdził,że to nic takiego ze tak się może zdarzać, skierował na wyniki badan wszystko w normie, oprócz PCT 0.41% , GRAN.KWASOCHŁONNE % 13,5%, ORAZ GRAN.KWASOCHŁONNE # 1,05 %, jednak to nie ma znaczenia w objawach bo reszta w normie. A więc zrobiłam konsultację endokrynologiczną – wizyta jak najbardziej książkowa, moja tarczyca tak samo, na usg drobne ognisko bezechowe, bez znaczenia. Konsultacja kardiologiczna – usg serca, ekg oraz holter całodobowy. Usg serca wykazało tylko DOPPLER Zastawka Płucna – łagodna niedomykalność, bezznaczeniowa. Kardiolog skierował na konsultację neurologiczną. Ponieważ objawy mogą mieć związek z tęczyżka. Wizyta neurologiczna po opisaniu wszystkich objawów : zemdlenie, brak apetytu słabość, czasami drażliwość, ciągle zmęczenie, lekarz stwierdził prawdopodobieństwo tężyczki, jednak bez wykluczenia urazów głowy nie będzie prowadził dalszych badań. TK zostało zlecone czekamy obecnie na wykonanie badania,jednak nadal pozostaje bez odpowiedzi i bez leczenia. Lekarze przypisują stres tym objawom, jednak nie posiadam takiego stresu aby aż takie objawy mógł wywoływać aż bardziej odwrotnie od kwietnia 2017 roku jestem o wiele spokojniejsza mało co może mnie zdenerwować. Muszę przyznać,że jestem już zmęczona tym ponieważ ciągle robienie mi się słabo czy zmęczenia utrudnia mnie normalne funkcjonowanie. Pisze tu, ponieważ może ktoś miał podobną sytuację albo pacjentów z podobnymi objawami, i pokieruje mnie dalej lub poradzi co robić.
dimedicus

Re: Tęczyżka czy inna choroba ?

Post autor: dimedicus »

Już udzielono odpowiedzi w innym temacie. Nie wolno pisać podwójnych takich samych tematów.Regulamin.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post