Usunięcie zęba 6,po plombowaniu 3 krotnym. Czy usunąć???

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
koleż
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, o 08:35

Usunięcie zęba 6,po plombowaniu 3 krotnym. Czy usunąć???

Post autor: koleż »

mam do usuniecia ząb , jest to 6 ... miałem juz plombowany ten ząb 3 razy ... teraz istnieja 2 mozliwosci albo usuniecie albo leczenie kanalowe , ale wybralem usuniecie ... pierwszy raz w zyciu bede usuwal ząb , szczerze boje sie ze wyrywanie bedzie bolalo ...jest to gorny ząb ... jak jest naprawde ? czy bardzo boli ? zaznacze ze ide prywatnie ...
koronka

Re: Usunięcie zęba 6,po plombowaniu 3 krotnym. Czy usunąć???

Post autor: koronka »

W dzisiejszych czasach nie usuwa się tak szybko ząbków,coś sądzę źle są dobrane plomby lub źle przygotowane podłoże,przecież taki ząb leczony kanałowo a dobrze zaopatrzony może być przez co najmniej 10 lat a i dłużej.Raczej się dobrze zastanów.Pozdrawiam
koleż
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, o 08:35

Re: Usunięcie zęba 6,po plombowaniu 3 krotnym. Czy usunąć???

Post autor: koleż »

mój strach jest usdniony tym ze ludzie mi opowiadali ze moze byc taki problem ze mam kruhego zeba i moze sie lamac podczas usuwania ... i tego sie boje , ze bedzie tak wolno to trwalo ...
Dorota.Pom.

Re: Usunięcie zęba 6,po plombowaniu 3 krotnym. Czy usunąć???

Post autor: Dorota.Pom. »

samo wyrywanie wcale nie musi trwać 5 min to zależy od zęba tak naprawde jesli sie kruszy to tym bardziej może to dłużej trwać , czasami trzeba robić separacje to tym bardziej wtedy , przesuwa sie to w czasie , do tego pytanie czy ząb jest w zatoce , jeśli jest musi być szycie. Moim zdaniem warto wyleczyć 6 bo zęby te spełaniają bardzo ważną rolę w łuku zębowym , mniejsze znaczenie mają 7,8 , ząb 6 jest bardzo potrzebny on spełnia wsumie największą rolę jeśli chodzi o rozdrabnianie pokarmu, jak sie robi protezy to właśnie czasami tylko do 6, warto przeleczyć i trzymać zęba ew. zrobić wkład i koronę i ząb będzie jak swój
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post