Problemy z nadgarstkiem

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Problemy z nadgarstkiem

Post autor: Anna11 »

Witam. Mam pytanie czy może ktoś mi pomóc w interpretacji opisu RTG nadgarstka? "Dyskretne zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze części kostnych nadgarstka. Słabo wysycone okołostawowe zagęszczenia"
Przy zgięciu ręki wystaje jakby kość ale jak ręka jest normalnie to nic nie ma. Boli po dźwiganiu i większym wysiłku ręki. Przy ucisku raz boli a innym razem nie. Na chirurga muszę trochę poczekać a prześwietlenie zrobiłam wcześniej.
dimedicus

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: dimedicus »

Niewielkie miejscowe zmiany zwyrodnieniowe, mogą być połączone ze stanem zapalnym, wg opisu oceniam na stopieńI (wg 4 stopniowej skali)
Podejrzewam ucisk na nerw a też nie wykluczam cieśni nadgarstka. Bez osobistej wizyty nie można ocenić.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: Anna11 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy takie coś się leczy? Jeżeli tak to jak to wygląda? Na wizyte muszę czekać 2 tygodnie.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: Anna11 »

I jeszcze jedno pytanie czy takie "schorzenie" może sie łączyć z innymi np.zwyrodnienie i dyskopatia kręgosłupa szyjnego?
dimedicus

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: dimedicus »

Oczywiście się leczy ale, że nie można tu jednoznacznie postawić diagnozy, to leczenie będzie zależeć od badań osobistych i wywiadu.
Anna11 pisze:czy takie "schorzenie" może sie łączyć z innymi np.zwyrodnienie i dyskopatia kręgosłupa szyjnego?
oczywiście może.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: Anna11 »

Witam. Byłam u lekarza i stwierdził że to tłuszczak. Dostałam maść przeciwbólową i przeciwzapalną - powinno się rozejść , jeżeli nie to trzeba usunąć. Po tygodniu stosowania maści boli mniej. Lekarz powiedział że na prześwietleniu tego nie widać a to zwyrodnienie to nic takiego bo każdy ma jakieś zwyrodnienia. Mam pytanie czy to dobry pomysł żeby usuwać tłuszczaka z nadgarstka?? I czy tłuszczak może uciskać nerw? Bo czasem mam bóle palców i myślę że od tego.
Załączniki
problem-z-nadgarstkiem-1.jpg
problem-z-nadgarstkiem-1.jpg (40.75 KiB) Przejrzano 1917 razy
problem-z-nadgarstkiem-2.jpg
problem-z-nadgarstkiem-2.jpg (35.31 KiB) Przejrzano 1917 razy
problem-z-nadgarstkiem-3.jpg
problem-z-nadgarstkiem-3.jpg (27.3 KiB) Przejrzano 1917 razy
problem-z-nadgarstkiem-4.jpg
problem-z-nadgarstkiem-4.jpg (26.4 KiB) Przejrzano 1917 razy
problem-z-nadgarstkiem-5.jpg
problem-z-nadgarstkiem-5.jpg (32.15 KiB) Przejrzano 1917 razy
dimedicus

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: dimedicus »

Anna11 pisze:czy tłuszczak może uciskać nerw
może
Anna11 pisze:zy to dobry pomysł żeby usuwać tłuszczaka z nadgarstka??
zwykle usuwamy jeśli jest rosnący,uciska na nerwy(i jest to znaczny ból) albo ze wzg. kosmetycznych.Proszę włączyć zdjęcie, przyjrzę się.
dimedicus

Re: Problemy z nadgarstkiem

Post autor: dimedicus »

Tłuszczak albo gangolion, czasem się może wchłonąć ale nikt nie da gwarancji, że tak będzie.Dla pewności zrobił bym usg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post