Czy to ból od ósemki?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
galix28
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2017, o 09:48

Czy to ból od ósemki?

Post autor: galix28 »

Opiszę swoje objawy. Od dłuższego czasu boli mnie pół żuchwy z prawej strony. Zeby z tej strony są wrażliwe na zimno i ciepło. Ból jest dziwny raz tylko cmi przed parę dni a później przez kilka dni płacze z bólu. Boli również pod uchem, jak i same ucho, a czasem nawet skroń i pół głowy. Dziąsło przy ósemce jest trochę obrzmiałe w dodatku kawałek nadchodzi na ząb. Ostatni to przygryzlem i zrobiła się afta. Niestety mieszkam w Irlandii a opieka medyczna tutaj to jakiś żart. Irlandzki dentysta zrobił prześwietlenie w gabinecie i stwierdził że jest ok. Irlandzka lekarka zdiagnozowała zaburzenia stawu skroniowo żuchwowego. Polska Dentystka, do której poszedłem wyśmiała ją. Stwierdziła natomiast że to od ósemki. Prześwietlenie które zrobiła nie objęło całego zęba ale i tak stwierdziła że to ta ósemka. Dodam że ząb jest wyrżnięty do końca, był już leczony i plabowany. Dentysta powiedziała że naciska mi na kość i kanałami promieniuje do innych zębów, ucha itp. Z każdym tygodniem ból się nasila. Czy to jest możliwe, że to od ósemki jak mówi dentystka?
dimedicus

Re: Czy to ból od ósemki?

Post autor: dimedicus »

Też podejrzewam, że to od ósemki. Jeśli jest zdjęcie proszę "wrzucić"
galix28
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2017, o 09:48

Re: Czy to ból od ósemki?

Post autor: galix28 »

Zamieszczam więc zdjęcie ów ósemki. Dodam jeszcze że niedawno zrobił mi się na żuchwie gózek, tak na wysokości piątki i szóstki tak kilka cm poniżej kącika ust. Lekarka twierdzi że to węzeł chłonny ale czy te nie są czasem pod żuchwa a nie na samej jak kości zuchowej?
Edit
Nie mogę coś wrzucić zdjęcia w jpg. Plik za duży. Zrobię to po powrocie z pracy.
dimedicus

Re: Czy to ból od ósemki?

Post autor: dimedicus »

bez zdjęcia nie można ocenić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post