Interpretacja wyników badań odcinka lędźwiowego.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Konrado
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2017, o 20:12

Interpretacja wyników badań odcinka lędźwiowego.

Post autor: Konrado »

Witam, mam 22 lata i ostatnio robiłem badania, odcinka lędźwiowego przez Rezonans Magnetyczny , diagnoza brzmi.

Na poziomie L4/5 widoczne jest wypuklina tylna pośrodkowo-lewoboczna o śr. 5mm modelująca worek oponowy i zwężająca lewy otwór międzykręgowy i lewy zachyłek boczny z uciskiem korzeni nerwowych. Kanał kręgowy w wym. A-P 15mm. Zwężenie tej przestrzeni międzykręgowej.Na poziomie L5/S1 widoczna jest wypuklina tylna pośrodkowa o śr. 4mm modelująca worek oponowy. Kanał kręgowy w wym. A-P 10mm. Zwężenie tej przestrzeni międzykręgowej. Cechy częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych na tych poziomach.
Sygnał struktur kostnych w normie.
Wysokość trzonów prawidłowe.
Prawidłowy sygnał stożka rdzenia i nici końcowych.

I moje pytania brzmią, co to znaczy ? Jak to leczyć ? Czy jest to na tylne groźne, że zostanie na całe życie?
Zapomniałem wspomnieć, że jestem osobą bardzo aktywną fizycznie i myślę iż troszkę przesadziłem z ćwiczeniami. Z góry dziękuję za odpowiedź
dimedicus

Re: Interpretacja wyników badań odcinka lędźwiowego.

Post autor: dimedicus »

Zostać ? niestety pozostanie samo się nie regeneruje.Wyniki wskazują na stenozę względną, również niewielka przepuklina, odwodnienie krążków m/k.
Generalnie zmiany zwyrodnieniowe,nie są to poważne zmiany,nie kwalifikują się do zabiegu.Leczenie farmakologiczne(w zależności od objawów) oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie.Nie sądzę aby lekarza zalecił zabiegi rehabilitacyjne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post