Badanie dna oka i źrenice, a guz mózgu

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
xosiemx
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2017, o 22:33

Badanie dna oka i źrenice, a guz mózgu

Post autor: xosiemx »

Kilka lat temu miałam gorszy wynik w jednym oku na badaniach okulistycznych (ale nie specjalistycznych, tylko w gabinecie szkolnym). Od pewnego czasu zauważyłam, że gorzej widzę na to oko, taki rozmazany obraz. Wydało mi się również, że w tym oku mam większą źrenicę czasem. Byłam u okulisty, który wykonał mi badanie na wadę wzroku, badanie dna oka (z kroplami rozszerzającymi i bez) oraz ciśnienie w oku. Z badań wyszła minimalna wada wzroku w tym oku co gorzej widzę (-0.25 dioptrii), bez wskazania do okularów. Ciśnienie w oku prawidłowe, badania dna oka też. Różnica w wielkości źrenic nie przekracza 5mm, co lekarz uznał za "fizjologiczne". Czy takie badania mogą z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć guza mózgu?
aniaj
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 100
Rejestracja: 24 lis 2015, o 14:38

Re: Badanie dna oka i źrenice, a guz mózgu

Post autor: aniaj »

5 mm? może 0,5 mm. Mam podobny problem, drążyła Pani dalej temat? Była Pani i neurologa? Ja nie byłam ani u okulisty ani u neurologa. Rożnicę widzę od czasu do czasu w ciemniejszych pomieszczeniach. Prawidłowo reagują obie na światło.
Myślę, że w dnie oka była by tzw tarcza zastoinowa gdyby się coś działo w mózgu, ale to jedynie może potwierdzić na 100% MRI głowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post