Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: Syl2312 »

Dzień dobry z powodu bolu plecow mialam wykonywane RTG calego kregoslupa wszystko wyszlo w porzadku oprocz odcinka ledzwiowego w ktorym wyszla lewostronna skolioza z poglebiona lordoza chciałabym się dowiedzieć czy może to wywoływać dolegliowosci jakie mi dokuczaja : bol lewego boku i plecow przy lezeniu promieniujace do lewego zebra czasem i biodra,bole przy pochylaniu w odcinku ledzwiowym a także przy skretach ciała ostatnio kiedy się nasilają dokucza rwa kulszowa i nerwobole miedzyzebrowe po lewej stronie czasami promienuja az do pachy bol ustępuje kiedy pospie kilka dni na prawym boku. Badania dodatkowe usg brzucha w porządku ,rtg bioder- tez , mocz i morfologia w porządku. Za miesiąc mam wizytę u neurologa może coś się wyjaśni ale do tego czasu chciałabym tylko się dowiedzieć czy moje dolegliwości może powodować to co wyszło w RTG ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: dimedicus »

Nie mogę ocenić na odległość jakie to są mocne odczucia bólowe, ale nieznaczna skolioza czy pogłębiona lordoza nie powinny dawać aż tak znacznych objawów. Bardziej podejrzewam neuralgię. Dla pewności bardziej wskazane było wykonanie MR
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Re: Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: Syl2312 »

Nie są to silne bole nie czuję potrzeby zażywania środków przeciwbólowych ale jest to uciążliwe tak jakby leżenie na lewym boku powodowało jakiś ucisk i przez kilka dni po takim dłuższym spaniu na tym boku pobolewa mnie cały bok i pojawiaja się nerwobole w zebrach i rwa kulszowa na wizycie u chirurga podczas kontroli przepukliny pachwinowej usłyszałam że powinnam wybrać się do neurologa poniewaz to wyglada właśnie jak ucisk na nerw czy taka neuralagie da się wyleczyć ? Stresuje mnie to że to trwa tak dlugo wraca i przechodzi i tak w kółko kiedy spie dluzszy czas tylko na prawym boku czuje sie dobrze wtedy bole znikaja martwię się czy to może być coś poważnego
carboczar

Re: Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: carboczar »

Wyleczyć się da,są różne metody ale należy ustalić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie.
proszę podejść do neurologa.
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: jarex »

Syl2312 pisze:Dzień dobry z powodu bolu plecow...
W takim przypadku moze być wskazanie do leczenia operacyjnego. Polecam przeczytać sobie ten artykuł:
Reklama

Niestety ale w przypadku takich dolegliwości leczenia objawowe to jedynie przedłużanie choroby, która nie zniknie jak za machnięciem różdżki. Moim zdaniem nie ma sensu sie męczyć.
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Re: Nieznaczna lewostronna skolioza z poglebiona lordoza

Post autor: Syl2312 »

Jestem po rezonansie odcinka lędźwiowego nie wykazał kompletnie żadnych zmian. Bóle nieco ustąpiły staram się nie spać na lewym boku nie dźwigam i bardziej o siebie dbam. W między czasie zażywałam leki przepisane przez lekarza typowe w przypadku neuralagii, rozluźniające mięśnie grzbietu. Jednak kiedy zdarzy mi się spać kilka dni na tym boku pojawia się ból w okolicy lewego żebra ( wolnego żebra).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post