Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Asystentka

Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Post autor: Asystentka » 19 maja 2017, o 08:19

Zaparcia u dzieci. Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Nie każdy problem z wypróżnieniem u dziecka oznacza zaparcie. Ale gdy dziecko nie chce robić kupy albo zrobić jej nie może, warto wiedzieć, skąd biorą się zaparcia i jak pomóc w razie zatwardzenia.

Zaparcia u dzieci to problem, którego nie wolno lekceważyć. Obserwuj więc swoje dziecko i kontroluj czy nie doskwiera mu zatwardzenie. Prawidłowy stolec ma konsystencję pasty do zębów i dziecko oddaje go bez wysiłku. Gdy jednak dziecko wypróżnia się rzadziej niż raz na trzy dni, a jego stolec jest twardy (przez co wypróżnienie wymaga sporego wysiłku i jest bolesne), mamy do czynienia z zaparciem, które inaczej określane jest jako zatwardzenie.

To, jak często dziecko powinno robić kupę, zależy od wieku. Niemowlęta brudzą pieluszkę dość często, bo nawet siedem razy dziennie (jeśli są karmione piersią). Później to się zmienia, bo układ pokarmowy dojrzewa, a ilość posiłków zmniejsza się do trzech głównych i dwóch dodatkowych. Dzieci w wieku 1-4 lat zazwyczaj oddają maksymalnie dwa stolce dziennie. Starszaki mogą wypróżniać się maksymalnie trzy razy dziennie, ale normą jest również jedna kupa na dwa, trzy dni.

chorak
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 08:24

Re: Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Post autor: chorak » 28 cze 2017, o 18:35

mojemu synkowi tez one czasami doskwierały a było to spowodowane wprowadzeniem nowe produktu do diety ale wtedy pod ręką zawsze miałam dicopeg junior i w ten sposób szybciutko pozbywałam się tego niewygodnego problemu.pediatra powiedział ze w tym wieku dziecka jelitka nie pracuja jeszcze pełna parą więc takie sytuacja mogą się zdarzać

emilka9102
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, o 12:58

Re: Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Post autor: emilka9102 » 13 wrz 2017, o 13:06

My podobnie jak @chorak stosujemy dicopeg junior, bo przy rozszerzaniu diety miała straszne problemy a naturalne sposoby nie działały ( żadne suszone śliwki ani jabłuszka). dodanie do mojej diety dużej ilości błonnika też nie skutkowało - myślałam że to coś pomorze przy karmieniu piersią

ramona
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, o 07:02

Re: Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Post autor: ramona » 16 lis 2017, o 07:16

Ja próbowałam na początku dwać rano przed jedzeniem zwykłą wodę do picia. Próbowaliśmy też surowe jabłko i śliwki, nic nie pomagało. Dopiero syrop Laktuloza dał radę, dawałam przez dwa tygodnie i było ok. Z biegiem czasu gdy dziecko podrosło wszystko się wyregulowało i nie ma problemów z kupą.

slodko-gorzka
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2018, o 07:28

Re: Co robić, gdy dziecko nie może zrobić kupy?

Post autor: slodko-gorzka » 15 sty 2018, o 07:32

zmiana diety na lżejszą, do tego surowe owoce - jabłka i śliwki, u nas działa zawsze

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość