Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Izuzi
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2016, o 13:52

Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: Izuzi »

Witam,
proszę o pomoc w zdrowotnej sprawie. Od paru dni po nocy mam zatkane prawe ucho. Dotychczas było tak, że po paru minutach od przebudzenia (ew. po prysznicu) ucho się odtykało i było wszystko ok. Dziś jednak tak się nie stało. Po przebudzeniu i wzięciu prysznica ucho nadal było zatkane. Za poradą farmaceutki zastosowałem spray a-cerumen i nadal nie ma poprawy. Po naciśnięciu w okolice ucha palcami na chwile się odtyka jednak po odjęciu palców nadal zatyka...
Jaka może być tego przyczyna i jak temu zapobiec?
dimedicus

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga

Post autor: dimedicus »

Przyczyn może być kilka problem z wyrównaniem ciśnienia w uchu,może też wynikać ze stanu zapalnego błony,a może i od zatok
verka89

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: verka89 »

Zatkane ucho to faktycznie problem, ale... można sobie z tym radzić. Wszystkim, którym dolega ten problem polecam poczytać i już raz na zawsze będziecie wiedzieć jak szybko je odetkać. :D
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: pela »

Czy ten problem masz nadal? Bo moja córka ma podobnie i też szukamy przyczyny i nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Najgorsze jest to, że jak ma dłużej zatkane to zaczyna ją boleć a wiadomo ból ucha to nic przyjemnego.
Awatar użytkownika
rezzi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 11:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: rezzi »

Hm, a może jakieś rezonansy, badanie innych części głowy, może gdzieś indziej leży przyczyna?
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: pela »

Wiadomo, na te wszystkie badania trzeba czekać. Do laryngologa też na termin. Trochę mnie ta sytuacja niepokoi. Byliśmy u lekarza rodzinnego i on nic w uszach nie widzi prócz zapalenie które nawraca. Kompletnie nie wiem jak mam jej pomóc, bo ból ucha to nic przyjemnego przecież.
Awatar użytkownika
rezzi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 11:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: rezzi »

To może jakieś spraye? Okłady lub inne tego typu rzeczy?
Musi być coś co ukoi ból i pomoże dziecku w miarę normalni funkcjonować i cieszyć się życiem. ;)
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: pela »

No mamy tego typu leki, ale one oczywiście pomagają tylko jak boli ją ucho. Pytanie co jest powodem, ze ucho zaczyna boleć znów. Znajoma mi podpowiada, ze może to zalegająca w uchu woda. Czy to możliwe, że od wody może robić się zapalenie?
Awatar użytkownika
rezzi
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 11:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: rezzi »

Nic nie jest wykluczone, mogło się tak stać.
Trzeba to jak najszybciej sprawdzić.
Osobiście rzadko bywam na basenie, bo nie mam na to czasu, ale jeszcze nie spotkałam się z tym, żeby uszka bolały od zalegającej wody - zawsze to jakaś wstępna diagnoza, domysły... ;)
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Zatykające się ucho,co może być przyczyną,lek nie pomaga.

Post autor: pela »

No właśnie powodów może być dużo, ale pójdę dziś do apteki i zapytam czy są jakieś środki na tego typu sytuacje. Może Pani w aptece coś podpowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post