Zalegająca woda w uszach?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Zalegająca woda w uszach?

Post autor: Tutus »

Mam taki problem, że byłam wczoraj z dziećmi na basenie. Młodszy syn strasznie szalał i skarży mi się, że ma zatkane uszy od wczoraj. Podejrzewam, że to woda z basenu. Kazałam mu skakać na jednej nodze oraz uderzać głową o poduszkę jednak problem nie mija. Czy jest jakiś na to sposób czy konieczna będzie wizyta u laryngologa?
onlynew

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: onlynew »

Wizyta koniecznie! Nie wiadomo, co się tam dzieje, ale przydałoby się małemu pomóc. Byłaś może już w aptece zapytać, czy mają jakiś środek przeciwbólowy/przeciwzapalny?
Prawda jest taka, że nigdy się nie wie, jakie środki wykorzystują na basenie do utrzymania czystości...
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: Tutus »

No i niestety nabawiliśmy się zapalenia. Byliśmy u lekarza rodzinnego i to właśnie przez zalegającą wodę w uszkach namnożyły się bakterie i mamy kropelki z antybiotykiem. Boże, ja nawet nie wiedziałam że woda z basenu może być taka szkodliwa. Cala noc nieprzespana bo bolało uszko. Pani doktor powiedziała by kupić w aptece DOLPHINER to spray na bazie alkoholu co usuwa zalegającą wodę i zapobiega zapaleniom. Oczywiście na razie o basenie można pomarzyć aż mały wyzdrowieje, ale potem po każdej kąpieli go użyć i problem powinien się nie pojawiać.
onlynew

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: onlynew »

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak trzymać za Was kciuki i uważajcie na te uszy, bo dorosłemu to przeszkadza a co dopiero dziecku...
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: Tutus »

Dzięki, no zatkane ucho i ból ucha to chyba najgorsza rzecz jaką sama wspominam w dzieciństwie. Sama często miałam zapalenie ucha i to najczęściej po dniu spędzonym na plaży i w życiu bym nie pomyślała, że to może być od wody w uszach. Pamiętam, ze mama mi zakrapiała olejkiem kanforowym i zatykała watą i przechodziło.
onlynew

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: onlynew »

Kiedyś o najlepsze metody nie wymagały specjalistycznych rozwiązań i drogich leków. Wystarczyło kilka środków dostępnych pod ręką i wszystkie dolegliwości znikały.
rafixon

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: rafixon »

Ucho pływaka to nic przyjemnego. Trzymam kciuki za szybkie wyleczenie się!
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: Tutus »

A jest szansa na wyleczenie tego? Czy wystarczy chronić uszy przed dostaniem się wody i po każdym basenie psikać tym środkiem co mi polecili? Czy wtedy jest szansa na to, że uniknę zapalenia?
onlynew

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: onlynew »

Wydaje mi się, że tak. Wszystko można wyleczyć, albo chociaż znacznie zmniejszyć występowanie danej dolegliwości.
Tutus
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 6 paź 2017, o 11:43

Re: Zalegająca woda w uszach?

Post autor: Tutus »

No to dobrze, mam nadzieje że ten problem już się nie powtórzy, bo ból ucha to coś masakrycznego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post