Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: Nataliaaa2 »

Witam,
Jestem mama 5-letniej dziewczynki i chciałabym mieć drugie dziecko. Planuję zajsc w ciązę na końcu tego roku lub póżniej. Obecnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini z powodu przerostu endometriozy. Miałam 2 łyzeczkowania z tego powodu. W lutym miałam także wymrażaną nadżerke. Jestem osoba otyłą, ale obecnie waga spada, jestem na diecie. Mam niedoczynnosc tarczycy, biore Euthyrox 75. Ze względu na moje choroby chciałabym bardzo świadomie przygotować się do ciąży i dlatego proszę o wskazówki. Ile przed planowaną ciążą nalezy odstawić tabletki żeby to apsotulnie nie wpływało na płód. Czy powinnam przed zajściem zwiekszyc dawke Euthyroxu (mam bardzo dobre wyniki obecnie), czy dopiero w pierwszych tygodniach ciąży? Jakie suplementy i kiedy powinnam zacząc stosować przed zajściem? Obecnie przyjmuję jedynie 2000 do 4000 witaminy D3. Czy czegoś więcej wprowadzic do diety? Obecnie też jestem na diecie 1500 kcal. Czy diete tą mogę prowadzić do czasu potwierdzenia ciąży?
Czy odpowiednio wcześniej wrócić do normalnego, nie obniżonego bilansu energetycznego?Zrobię wszystko, aby dzieciątko urodziło się zdrowe, tylko proszę wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie.
dimedicus

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim zakończyć cykl tabletek i zaprzestać ich brania. Od organizmu zalezy kiedy dojdzie do zapłodnienia,może to być już w pierwszym cyklu albo następnym. Nie ma ty reguły w każdym razie nie ma to wpływu na dziecku.Oczywiście są i takie głosy że wymaga się 3 miesiące ale to i tak nie ma wpływu na płód.
Co robić a stosować kwas foliowy i witaminy z minerałami, są gotowe zestawy dostępne w aptece.
Żadnych leków zwiększających dawki czy zmniejszających nie stosujemy na własną rękę,od tego jest lekarz.
Zawsze lepiej jest prze pewien okres przed planowaną ciążą stosować kwas foliowy i witaminy z minerałami,(przynajmniej miesiąc przed) odżywiać się zdrowo, regularnie,warzywa,soki,owoce,dużo pić.
gość00
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2017, o 17:47

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: gość00 »

Tabletki odstawić najszybciej jak to możliwe :) Powinnaś też postarać się poprawić swoją kondycję i zacząć uprawiać jakiś sport, szybciej schudniesz i łatwiej przejdziesz przez ciążę. Staraj się po prostu odżywiać zdrowo, unikać przetworzonego jedzenia, poczytaj o zbilansowanej diecie. I koniecznie, po ustaleniu z lekarzem, kup sobie kompleks witamin dla ciężarnych, mamadha premium + jest świetne i zawiera naprawdę wszystko. Dopóki nie jest w ciąży możesz być spokojnie na diecie 1500kcl
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: groszka »

jakie witminy polecacie? chyba najlepiej brać jkiś kompleks nie kilka rzeczy. Podstawa to kwas foliowy, a co jeszcze warto, obawiam się o swoją dietę, w poprzedniej ciąży to było mi tak niedobrze że ciężko było mi w siebie coś wcisnąć albo miałam smaka na chipsy tylko, o owocach i warzywach mogłam zapomniec
olaa
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2017, o 15:18

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: olaa »

Już przed planowana ciąża warto rozważyć branie odpowiednich witamin oraz spożywać dużo warzyw i owoców. Ja pół roku przed zaczęłam już brać mama dha premium, mój lekarz powiedział, ze zawierają wszystkie niezbędne witaminy. Teraz jestem w 6 miesiącu i nadal je biorę, wszystkie wyniki są w normie. Oprócz tego jem więcej warzyw i owoców - naturalnego źródła witamin, nie spożywam także napojów gazowanych oraz soków słodzonych, tylko te naturalnie wyciskane.
jagomala
Użytkownicy
Posty: 62
Rejestracja: 2 sie 2017, o 18:30

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: jagomala »

Widzę, że brałyśmy ten sam suplement :) Ja jestem wegetarianką, więc szczególnie zwracam uwagę na skład suplementów. Ten jest dla mnie bardzo dobry, bo pozwala zachować prawidłowy poziom magnezu, jodu i kwasu foliowego w organizmie. A mama przebąkiwała już, że może na czas ciąży powinnam jednak mięso jeść. Lekarz powiedział natomiast, że nie muszę, abym pilnowała wyników.
sabinkaduchess
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 11:45

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: sabinkaduchess »

Ja wegetarianką nie jestem, ale moja przyjaciółka jest. Razem zaszłyśmy w ciążę i razem, przypadkiem, bo mamy innych ginekologów, dostałyśmy mama dha premium. Obie jesteśmy zadowolone. Tylko ja miałam w ciąży łatwiej, bo wszyscy wokół nie powtarzali mi, że bez jedzenia mięsa urodzi się chore i małe dziecko. No, ale urodziło się zdrowe i jej i mi :)
jagomala
Użytkownicy
Posty: 62
Rejestracja: 2 sie 2017, o 18:30

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: jagomala »

Niezależnie czy się jest wegetarianką, weganką czy stosuje inną dietę, zawsze trzeba pamiętać, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę kwasu foliowego. W moim suplemencie była to wystarczająca ilość.
sabinkaduchess
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 11:45

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: sabinkaduchess »

No dokładnie! Zdrowa dieta, odpowiednio dobrany suplement i ruch na świeżym powietrzu to podstawa. Ja łykałam mama dha premium, a opierałam się głównie na diecie śródziemnomoskiej, żeby tych kwasów omega przyjmować jak najwięcej. No i codzienny spacer był moim rytuałem.
Lucja
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2019, o 16:35

Re: Jak przygotowac sie w pełni do ciąży...

Post autor: Lucja »

Dziewczyny jeśli planujecie ciążę nigdy nie zapominajcie o najważniejszym składniku waszej suplementacji - kwas foliowy Folian naturell. Foliany są bardzo ważne, ponieważ przyczyniają się do prawidłowego tworzenia komórek krwi, wzrostu tkanki matczynej. O ich braku w diecie i możliwych konsekwencjach lepiej nie wspominać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post