Moje życie to piekło

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Marekk20
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, o 22:34

Moje życie to piekło

Post autor: Marekk20 »

Mam 20 lat i odkąd moja pamięć sięga życie jest dla mnie piekłem. Mówię to całkiem poważnie. Odkad pamiętam (czyli mniej więcej od 10 roku życia) strasznie się pocę. Do tego stopnia, że gdy po krótkiej grze w piłkę z kolegami każdy siadał na ławkę, schody czy to na beton ja mówiłem, że wolę postać i stałem.. a tak naprawdę strasznie się wstydziłem bo czułem że jestem już spocony i tam gdzie usiądę pozostanie mokry ślad.. Dodam że moje BMI było ok. W szkole zawsze dokuczały mi jakieś komentarze typu 'haha ten już spocony a się ledwo wf zaczal', do szkoły miałem może 200metrow a po dojściu krople potu lały mi się z czoła, włosy miałem mokrawe, nie wspomnę o plecach w cieplejszych porach roku, gdzie nie chodziło się w bluzach.. problem jest do teraz, został mi jeszcze rok nauki, mam wrażenie że jest coraz gorzej. Po przyjściu do szkoły (do której też nie mam daleko) jestem po prostu mokry. Chociaż otoczenie starsze, mądrzejsze to brak głupich komentarzy, ale wiem że to widzą.. nie wspominam nawet o wf.. i przez te 10lat trochę przytyłem, kiedyś codziennie wychodziłem na kilka godzin grania w piłkę, a teraz nigdzie nie wychodzę, bo nawet przy siedzeniu przy komputerze/tv potrafię się spocić.. najgorsze jest to, że nawet na bluzie, po kilkunastu minutach biegania/grania mam plamę od potu! Na bluzie! Naprawdę, strasznie mi ciężko z tym żyć. Nie mogę nigdzie pracować (a chciałbym) bo co bym nie robił - jestem mokry. Nawet gdy w domu mam posprzątać, zmyć naczynia.. nie mogę wychodzić z kolegami, bo zanim dojdę jestem mokry..
Żyłem tak 20lat, w końcu poszedłem do lekarza rodzinnego.. skierował mnie na badania tarczycy, morfologie, cukrzycr itp (podstawowe badania). Powiedział że wyniki są wręcz książkowe - idealne. Jedynie co to przepisał mi witaminę D3 bo ponoć ryb za mało jem (fakt).

Dodam że od jakiegoś czasu (z rok na pewno, czy dłużej to nie pamiętam) strasznie często się wypróżnianiam.. nawet do 5-7razy dziennie i nie jest to "idealny stolec"..  jest wodnisty, czasem brązowy, czasem zielony, pomarańczowy.. a i z krwią się zdarza.
Jest ktoś w stanie coś mi doradzic? Dodam, że rozne operacje o których czytałem na internecie nie wchodzą w grę - brak pieniędzy.
Próbowałem również etiaxilu, antidral czy perspiblock, szałwii.
Nie chce mi się tak żyć.. za każdą pomoc byłbym wdzięczny.
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Moje życie to piekło

Post autor: synapsa »

Człowiek ma dwa przeciwstawne układy wegetatwne tj.działające niezależnie od woli człowieka:sympatyczny i parasympatyczny np.jeden zwiększa średnicę źrenicy pod wpływem światła a drugi ją zmniejsza.Nigdy te dwa układy są w idealnej równowadze.Któryś zawsze ma niewielką przewagę.Tak jest wTwoim przypadku.Ten który odpowiada za wydzielanie potu,szybkość rychów robaczkowych jelit ma przewagę..Obawiam się że jest to przypadłość trudna czy wręcz niemożliwa do wyleczenia.Może z wiekiem Ci się zmniejszy.Zakładam,że masz prawidłową masę ciała.
Niezależnie,wizyta u dermatologa/po studiach/nie zaszkodzi.Medycyna robi postępy,może i w tej dziedzinie się coś zadziało.
Pozdrawiam,prysznic 3 razy dziennie,czyste koszule,tszerty itd.i nie ma co się wstydzić.
Raczej to mało prawdopodobne ale może to być somatyczny objaw zaburzeń lękowych.Jeżeli przez większość czasu odczuwasz niokreślony lęk niekoniecznie zwiazany z nadpotliwością to koniecznie odwiedź lekarza psychiatrę.Leczenie lęku zwalczy przyczynę.
Rozważ te wszystkie opcje.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Marekk20
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, o 22:34

Re: Moje życie to piekło

Post autor: Marekk20 »

Kąpiele 3 razy dziennie.. fajnie.. gdyby nie to że podczas kąpieli też się pocę, gdy wyjdę spod prysznica to po minucie pot wita na mojej głowie i nie tylko.. czyste koszule.. chyba musiałbym co tydzień kupować nowe, bo potem wszystko niszczy.. :( ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania po 20 roku życia w taki sposób... Zanim doszedłbym do pracy, byłbym mokry? Nawet nie ma takiej opcji.. jutro wybieram się ponownie do lekarza rodzinnego, opowiem mu wszystko jeszcze raz dokładnie, zobaczę co tam powie/zaleci, jak nic nie pomoże to nie (a tak zapewne będzie) to nie widzę dla siebie przyszłości..
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Moje życie to piekło

Post autor: synapsa »

Sprawdź jeszcze nerki.Badanie ogólne moczu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post