Leczenie kanałowe - potworny ból

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
malaczarna
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2017, o 16:18

Leczenie kanałowe - potworny ból

Post autor: malaczarna »

Błagam o pomoc, już nie wiem co mam robić...
Ogólnie nie mam problemów z zębami, niedawno miałam usuwane ósemki, było robione wtedy zdjęcie które nie wykazało potrzeby leczenia żadnego zęba. Nie znam stomatologicznych terminów, więc opiszę przebieg sytuacji jak potrafię.

15 dni temu udałam się na pierwszą wizytę dotyczącą górnej siódemki, ząb lekko mnie ćmił w wybrane dni, nie był to bol uciążliwy, właściwie ledwo odczuwalny. Dentysta powiedział, że właściwie nic nie widzi, rozwierci i zobaczy. Okazało się, że jest dziurka, niewielka, ale głęboka. Zaplombował, zapłaciłam 160 i miało być ok. Niestety jak zaczęło schodzić znieczulenie ból stawał się nie do wytrzymania. Po dwóch dniach cierpienia dentysta stwierdził, że ząb się nie obronił i widocznie potrzebne jest leczenie kanałowe. Usunął poprzednią plombę i wsadził nową truciznę, 120zł. Znowu wytrzymałam tylko dwa dni, bolała mnie głowa, ucho i ząb - nie do wytrzymania. Przyszłam i tym razem dentystka, koleżanka tego pana, stwierdziła że należy usunąć nerwy, kolejne 170zł i zapewnienie, że teraz już nie ma mnie co boleć i ręczą, że już wszystko będzie ok, a następna wizyta za 3 tyg. Znowu za dwa dni dzień z płaczem wrócilam, bo teraz ból przerósł już moje najśmielsze wyobrażenia, miałam zrobione zdj - na nim wszystko ok, zęby na około zdrowe, brak ósemek, brak stanu zapalnego. Dostałam antybiotyk na 6 dni i lek przeciwbólowy na receptę. Nie miałam żadnego wycieku ropnego, nic co wskazywałoby na stan zapalny. Po drugiej dawce leku zrobiło się troszkę lepiej, bo przestała boleć mnie reszta zębów, myślałam że będzie ok, ale wzięłam już 7 antybiotyków z 12 i nic już się nie poprawia, cały czas zęba nie mogę nawet tknąć, bo taki straszny ból czuję... Nie mogę jeść, nie mogę nawet zamknąć buzi...

Proszę mi powiedzieć co ja mam robić? Czy to jest normalne, zdarza się? Czy dentysta do niczego? Czy muszę usunąć tego zęba? Naprawdę nie wiem, co robić, jestem niezdolna do normalnego funkcjonowania przez ten ból :(
Mary88
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2017, o 20:54

Re: Leczenie kanałowe - potworny ból

Post autor: Mary88 »

To dziwne. Może masz zapalenie okostnej? chociaż brałaś antybiotyk...
Mi kiedyś zrobiła się dziurka w zębie. Oczywiście olałam trochę temat i wiem, że to moja wina. później ząb się kruszył i ubyło mi pół zęba jak nie 3/4 (siódemka). Akurat wtedy byłam na wakacjach w Olsztynie ale ból był nie do zniesienia więc musiałam iść do dentysty. Pani, u której wynajmowaliśmy pokój poleciła mi swojego dentystę [mod]. Szczerze to się bałam bo zaufanie mam do swojego wieloletniego dentysty w miejscu mojego zamieszkania ale musiałam iść bo nie mogłam znieść bólu. Rozwiercił mi tego zęba, wsadził truciznę i kazał przyjść po tygodniu. Na następnej wizycie zrobił mi zdjęcie rentgenowskie, wyczyścił kanały, usunął nerwy. Później włożył sztyfty do kanałów i wykonał odbudowę zęba. Ogólnie to byłam tak przestraszona, że pan przy każdej czynności mówił, co zaraz będzie robił i tłumaczył wszystko. Chyba chciał odwrócić moją uwagę :D ale chwała mu za to bo panicznie boję się wizyt u dentystów. Wróciłam do pokoju, znieczulenie przestało działać i nic...zero bólu. Nawet malutkiego pobolewania. Cenowo też się zdziwiłam, że tak mało zapłaciłam. Do tej pory wszystko z tym zębem jest ok. Więc u Ciebie ewidentnie jest coś nie tak. Na Twoim miejscu poszłabym do innego stomatologa (najlepiej takiego gdzie już ktoś z rodziny/znajomych był i poleca) a jeśli masz paragony od tego feralnego dentysty to starałabym się zrobić jakąś reklamację
MariuszStelmowski
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2017, o 07:28

Re: Leczenie kanałowe - potworny ból

Post autor: MariuszStelmowski »

Miałam leczenie kanałowe robione dwa razy, wydłubane nerwy i zrobioną plombe. Przecież jak nie ma nerwów w zębie to jak ma bolec? może zostawił Ci jeden nerw i dlatego boli?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post