Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
maksym
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2016, o 10:43

Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: maksym »

Dzień dobry, panowie.

Pozdrowienia z Ukrainy.

Doradzić proszę. Czy Polska apteki, gdzie można kupić Gardasil-9? Czy szczepienia są wykonywane jedynie w spetsiyalizovanyh szpitalach i tylko dla Polaków?

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
admin. med.

Re: Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: admin. med. »

W każdym kraju Unii Europejskiej można zakupić ten lek a właściwie szczepionkę( w Polsce występują pod nazwą 2-walentna Cervarix oraz 4-walentna Silgard). Szczepienia można wykonać w punktach szczepień,nie ma znaczenia czy jest się obcokrajowcem z zastrzeżeniem że takie szczepienie musi być uwarunkowane skierowaniem jak i receptą na dany środek(recepta może być z innego kraju ale z nazwą międzynarodowa lub Polską) i oczywiście płatna w polskiej walucie.Są w większych miastach, apteki które przyjmują euro
Mmato
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2017, o 08:10

Re: Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: Mmato »

Witam,
odświeżam temat. Szczepionka 9-walentna Gardasil 9 jest dostępna na pewno w Poznaniu w Aptece [mod]. Nie powiem naszukałam się jej, kontaktowałam się nawet z przedstawicielem producenta w Polsce ale nie potrafił udzielić mi konkretnej odpowiedzi, ale po nitce do kłębka udało się ją zdobyć. Przedstawiciel podał mi nazwy hurtowni z którymi współpracują a ze stron hurtowni dowiedziałam się z jakimi aptekami współpracują oni. Recepta jest niezbędna. Mi wystawił ją lekarz rodzinny w porozumieniu z ginekologiem. Trzeba tez znalezc punkt szczepien, ktory zdecyduje sie zaszczepic, w moim przypadku to lekarz rodzinny, prowadza tez szczepienia u dzieciakow, wiec zgodzili sie i mnie. U młodych dziewczynek wystarczą 2 dawki, u nastolatek i dorosłych kobiet 3. Badania były wykonywane na grupie kobiet do 25 roku życia włącznie. Cena jednorazowej dawki : 530zł, a przynajmniej tyle ja placilam, Panie z apteki mowily, ze staraly sie negocjowac cene, a nie mam podstaw by im nie ufac :) Dodam, ze kupowalam swoje szczepionki wiosna i latem 2017, a wiem, ze szczpionka sama z siebie weszla na europejski rynek w 2016.
Pozdrawiam
nalesnik143
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017, o 19:22

Re: Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: nalesnik143 »

Witam,
czy mogłabyś podać nazwę apteki, w której udało Ci się kupić tę szczepionkę?
Mmato
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2017, o 08:10

Re: Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: Mmato »

Widzę, że moderator zedytował mój post i usunął nazwę oraz dane dotyczące apteki... Nie jest i nie miała to być żadna reklama. Przez pół roku szukałam szczepionki, kontaktowałam się we własnym zakresie z producentem, hurtowniami i ostatecznie aptekami. Jestem lekko zniesmaczona tą edycją i prosiłabym o pozostawienie namiarów na Aptekę, w której mi udało się szczepionkę kupić - Botaniqa. Mieści się ona na ul.Grunwaldzkiej.
Mmato
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2017, o 08:10

Re: Gdzie kupić 9-valent Gardasil?

Post autor: Mmato »

Niestety z zakupem ostatniej szczepionki miałam problem, gdyz Apteka w ktorej ja zamawialam nie mogla pobrac z hurtowni. Dzięki uprzejmości Pań z Botaniqi udało się ściągnąć szczepionkę z innej hurtowni do Apteki Ziko na ul. Dąbrowskiego 7, tuż przy Teatrze Nowym. Wiem, że nie tylko mi jednej udało się tam dostać Gardasil :) Moja przygoda z Gardasilem się właśnie skończyła. Życzę powodzenia wszystkim, którzy zdecydują się na szczepienie. Zdrowie jest najważniejsze! ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post