Dieta wegetariańska

Wszystko o dietach, ich rodzajach i stosowaniu.
bakra
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2017, o 12:38

Dieta wegetariańska

Post autor: bakra »

Czy są tutaj jakieś osoby które wyrzekły się spożywania mięsa? Od jak dawna nie jecie mięsa? Jakimi produktami zastępujecie niezbędne składniki odżywcze? Czy zdarzają się wam chwile słabości? Np kiedy idziecie ze znajomymi do jakiegoś lokalu - a tam okazuje się, że nie ma potraw bezmięsnych.
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: ailana »

Na szczęśćie nie ma obecnie wielu restauracji , które nie mają w ofercie diety wegetariańskiej. Wegetarianką jestem już od kilku dobrych lat. Kiedyś był większy problem ze znalezieniem odpwiedniego miejsca aby zjeść. Obecnie jest wiele możliwości. Wszędzie jak po deszczu powstają bary wegańskie.

Dieta wegetariańska nie jest łatwa i tania. Trzeba z głową komponować sobie posiłki. Tak aby dostarczyć organizmowi odpowiednia ilość substancji odżywczych. Jeśli nie masz na to czasu to sugeruję skorzystać z kateringu dietetycznego. Dostarczą Ci raz dziennie zestaw potraw na cały dzień. Nie będziesz się martwiła o ich skomponowanie.
Awatar użytkownika
lolitka
Użytkownicy
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2017, o 12:10

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: lolitka »

Ja tak właśnie rozważam nad tą wegetariańską, ale boję się, że będzie mi brakować mięska :(
prezors
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2016, o 05:55

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: prezors »

A czym zastępujecie zwykle mięso w dietach wegetariańskich? Ostatnio czytałem ciekawy artykuł, że jedno jajko to tylko 80 kalorii, ale zastępuje porcję miesa równą 150g.
Bo jeżeli udałoby się to jakoś rozsądnie zastąpić, to w sumie też jestem skłonny przejść na dietę wegetariańską :)
magda31
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2016, o 13:00

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: magda31 »

Jajka są bardzo ważną częścią diety wegetariańskiej. Nie powinno się jednak przekraczać porcji 6 jajek w tygodniu u zdrowej osoby i w przypadu osoby mającej problem z cholesterolem 2-3 jajek w tygodniu. Mięso można zastąpić na wiele sposobów. Polecane są na przykład produkty sojowe, które zawierają bardzo wiele dobrych składników.

Ewentualnie Hummus. Który jest z ciecierzycy. Mi zastepuje masło oraz inne serki ( polecam sprobować bo pycha ! ).
Załączniki
hummus_pikantny.png
hummus_pikantny.png (59.62 KiB) Przejrzano 3527 razy
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, o 10:33 przez magda31, łącznie zmieniany 1 raz.
Laugh
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2016, o 10:33

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: Laugh »

z jajkami to bzdura, już dawno sa badania, które potwierdzają, ze można nawet jesc i po 80jajek tygodniowo

ja sam ograniczam mieso, ale nie chce rezygnować całkowicie, 2-3w tygodniu mieso na obiad będzie wporzo
na kanapki polecam humus :) samemu tez latwo zrobić
fajne przepisy ma jadlonomia (jakiego wege nie spytam to każdy to zna :D)
patafilar

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: patafilar »

Na diecie wegetariańskiej jestem przeszło 20 lat. Aby wykluczyć mięso z jadłospisu, to trzeba to robić stopniowo, zwłaszcza dla osób które jadły tego mięsa dużo. Najlepiej zrobić głodówkę z lewatywą aby oczyścić organizm ze złogów i pomału z dnia na dzień ograniczyć spożycie mięsa na rzecz ryb. Do diety aby ją wzbogacić dobrze jest pić soki. Wówczas dostarczymy niezbędnych witamin i enzymów dla organizmu. Potem już będzie łatwiej w doborze menu. Osobiście mi takie soki zwłaszcza na bazie buraka, selera, marchewki, imbiru.
Natenka
Użytkownicy
Posty: 67
Rejestracja: 21 sty 2022, o 10:30

Re: Dieta wegetariańska

Post autor: Natenka »

ja na razie króciutko jakoś 2 miesiące
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post