Ból stóp

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
agaka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:22

Ból stóp

Post autor: agaka »

Dzień dobry

Od ok miesiąca bardzo bolą mnie stopy; najbardziej na górze, przy palcach, środek stopy. Najgorzej jest rano, gdy wstanę. Każdy krok sprawia mi ból. Niby przez noc nogi powinny odpocząć ale jest jakby odwrotnie.
Mam pracę stojącą (od 8 miesięcy), ważę dużo za dużo ale wcześniej nie miałam takich problemów.
Taki ból i niemożność chodzenia mam również po np 15 minutach jazdy autem ale nie aż w takim stopniu jak po nocy.
Byłam z tym u internisty ale pani doktor zasugerowała problemy z żyłami (czekam na wizytę u chirurga naczyniowego). Moim zdaniem to nie ten kierunek. Mam wrażenie, że to coś z kościami, stawami??
W ciągu dnia nogi oczywiście bolą ale chodzę w miarę normalnie. Po nocy mam ogromny problem by zrobić chociaż kilka kroków ( po paru minutach jak już się "rozruszam" jest nieco lepiej)
Może macie Państwo jakieś sugestie?
dimedicus

Re: Ból stóp

Post autor: dimedicus »

Nie wiem jak u pani z deformacjami stóp czy czasem nie występuje płaskostopie,zmiany poprzeczne i podłużne.
Inną przyczyną może być nadwaga,praca stojąca,problemy żylne.
Trzeba wykonać dokładniejsze badania.
A na dziś odpoczywać z nogami uniesionymi,nie stać w jednym miejscu(czasem podreptać)masaże zimna-ciepła woda,leki do smarowania miejscowego(żel,maści) ćwiczyć stopy.
I zrobić badania,mogą to być też przyczyny neurologiczne.
agaka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:22

Re: Ból stóp

Post autor: agaka »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Płaskostopie rzeczywiście mam.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale na podeszwie stopy mam tak jakby brak czucia. Trwa to kilkanaście lat, jeśli dobrze pamiętam zaczęło się po chemioterapii

Jakie badania Pan/-i sugeruje?
dimedicus

Re: Ból stóp

Post autor: dimedicus »

Pedobarografia albo przynajmniej RTG, z uwzględnieniem usg ale raczej ortopeda będzie mógł ocenić w bezpośrednim badaniu ale jeśli tu leczenie nie pomoże trzeba będzie zrobić powyższe badania.
agaka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:22

Re: Ból stóp

Post autor: agaka »

Po badaniu ortopeda stwierdził:
1. zapalenie ścięgna achillesa
2. zwyrodnienie kości śródstopia

Muszę jeszcze zrobić rtg dla pewności

Mam pytanie; czy po wsytrzyknięciu Depo-Medrolu z lidokainą można robić badanie dopplera?
dimedicus

Re: Ból stóp

Post autor: dimedicus »

Można
agaka
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, o 16:22

Re: Ból stóp

Post autor: agaka »

Proszę o interpretację wyniku rtg czy powinnam isę martwić? Od lekarza nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi
rtg.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post