Przyczyny nieostrosci wzroku po korekcji

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
mate777
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2017, o 19:22

Przyczyny nieostrosci wzroku po korekcji

Post autor: mate777 »

Moja żona w sierpniu 2015 roku przeszła zabieg Lasik korygujący wadę wzroku, na obu oczach, ok. +4. Oczywiście wcześniej została pomyślnie zakwalifikowana do zabiegu. Pierwsze tygodnie cierpliwie czekaliśmy na poprawę. Z powodu ciągłych zaburzeń widzenia jeździliśmy do kliniki na kontrole.. na których stwierdzono że oczy są przesuszone. Zostały przepisane krople (rózne rodzaje) m.in Thealoz duo gel w mimsach - nastąpiła którka poprawa. Nastepnie znów raz było lepiej raz gorzej. W końcu w grudniu 2016 stwierdzono wadę ok +2 i ustalono termin rekorekcji na marzec 2017. Zdesperowani, nie widząc innego rozwiązania, się na niego zdecydowaliśmy

Po paru miesiącach od zabiegu sytuacja się powtarza wada wzroku oscyluje w granicach +1 (na obu oczach). A sama ostrość jest raz lepsza raz gorsza. Poznaliśmy już kilkoro okulistów, udało się poprawić nawilzenie oczu: wyniki testu schirmera wróciły do normy, rogówka wyglada coraz lepiej.

Natomiast żaden z lekarzy nie potrafi stwierdzić co może być przyczyną wahań ostrości wzroku.. Wszycy w końcu rozkładają ręce. Jakość wzroku zmienia się w ciągu dnia raz jest dobrze (jak na wade +1) a raz tragicznie że przeczytanie czegokolwiek lub prowadzenie auta staje się niemożliwe.

Postanowiłem zapytać się użytkowników tego forum o możliwe przyczyny. Być może ktoś nasunie nam jakiś kierunek, który pomoże znaleźć przyczynę tych wahań.
emgie

Re: Przyczyny nieostrosci wzroku po korekcji

Post autor: emgie »

Z kim się konsultowaliście? Mam sprawdzony ośrodek we Wrocławiu, mogę polecić, jesli chcecie. Sama niestety nie mam takiej wiedzy, żeby stawiać jakies diagnozy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post