Na hemoroidy cierpią coraz młodsi. Jak ich uniknąć?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Na hemoroidy cierpią coraz młodsi. Jak ich uniknąć?

Post autor: Asystentka »

Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną? Odpowiada dr n. med. Jacek Jesipowicz, chirurg proktolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
więcej: zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/545728,hemoroidy-zaparcia-bol-jak-leczyc-metoda-longo.html?utm_source=mailing&utm_medium=dziennik&utm_campaign=piatek-24-marca
chorak
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 08:24

Re: Na hemoroidy cierpią coraz młodsi. Jak ich uniknąć?

Post autor: chorak »

ja sie strasznie boje hemoroidów :/ często miewam problemy z zaparciami dlatego stosuje dicopeg 10g bo czytałam ze tak naprawde to zaparcia bywaja najczestsza przyczyna hemoroidów a ze u mnie mama i siostra je maja to dodatkowo obawiam sie ze to moze byc rodzinne
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Re: Na hemoroidy cierpią coraz młodsi. Jak ich uniknąć?

Post autor: Kev »

Musze przyznać jest mi trochę wstyd iść do lekarza i się dać zbadać właśnie w takim intymnym miejscu, ale przepuszczam ze mam tą chorobę. Często mi swędzi, ale nigdy nie boli. Jak mogę sam sprawdzić, czy cierpię na tą chorobę? Są jakieś leki w aptece bez recepty i jest ta choroba groźna czy można z nią normalnie żyć? Przepraszam za tyle pytań ale w ogóle się na tym nie znam...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post