Piekący język bez zmian

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
PawelPawel
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, o 14:52

Piekący język bez zmian

Post autor: PawelPawel »

Witam,

Mam taki problem od ponad roku, piecze/szczypie mnie język, umiejscowienie jest różne, czasem jest to środek języka czasem tylko końcówka lub któryś z boków. Czasami piecze mnie również podniebienie. Wszystko zaczęło się od przeziębienia, brałem ibuprom i jakieś saszetki (Fervex), nie mogłem w tym czasie pozwolić sobie na leżenie w łóżku i średnio mi te leki pomagały, wiec wybrałem się do lekarza rodzinnego, który przypisał mi abym dalej brał ten zestaw, który brałem plus spray do nosa na zatoki sterydowy( ponieważ strasznie bolały mnie zatoki). Po 2-3 dniach stosowania tego spayu zaczął piec mnie język(lekarz mówi, że to zbieg okoliczności i ten spray nie miał na to wpływu), ropieć i szczypać oczy, miałem strasznie sucha skórę, zacząłem mieć problemy z wypróżnianiem lub wręcz odwrotnie, biegałem do toalety kilka razy dziennie, z dłoni schodziła mi skóra, miałem problemy z koncentracja i widzeniem. Byłem ciągle zmęczony i wszystko mnie bolało. Ze zwykłego przeziębienia zrobiła mi się ponad roczna batalia ze zdrowiem. Aktualnie szczypie mnie jedynie język i czasem boli mnie brzuch plus powiększone węzły chłonne na karku i bolące ale bardzo rzadko pod pachami.
Wracając do języka wczoraj nie piekł mnie cały dzień, dziś nie piekł przez połowę dnia do czasu aż nie poczułem głodu i nie poszedłem od razu czegoś zjeść. Po godzinie pieczenie ustąpiło.

Na początku grudnia miałem gastroskopie, która nie wykazała choroby refluksowej, ale wykazała lekkie zapalenie żołądka i bakterie Helicopter P. Bakteria została potraktowana dwoma antybiotykami(nazw nie pamiętam) plus Gasec. Aktualnie lekarz stwierdził, że to pieczenie tylko i wyłącznie jest od żołądka i zapisał mi Emanere. Zostały mi już tylko 3 tabletki a poprawa nie jest w pełni satysfakcjonująca. piecze mnie jedynie rzadziej i słabiej aniżeli wcześniej. Wyniki badań tarczycowych w normie, morfologia również.

Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania ? Byłem już u laryngologa ponieważ przez pierwsze pół roku lekarz pierwszego kontaktu twierdził, że to od zatok lub jakaś grzybica i na to również brałem leki.

Bardzo proszę o pomoc ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post