Zerwanie więzadła, rehabilitacja i rezonans

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
idkmn
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, o 21:30

Zerwanie więzadła, rehabilitacja i rezonans

Post autor: idkmn »

Jakiś miesiąc temu na skutek upadku z przeszkody doznałam bolesnej kontuzji w kolanie i trafiłam karetką do szpitala. Po badaniach okazało się, że jest to zerwanie więzadła pobocznego i uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Lekarz unieruchomił mi nogę i zalecił czekać, aż się zagoi. Niestety, źle zadbał o kolano, przez co sytuacja pogorszyła się zamiast polepszyć, czego dowiedziałam się już od innego lekarza.

Obecnie jestem przed kolejną wizytą. Miałam robione usg kolana, możliwe, że czekać mnie będzie operacja, jeśli samo się nie zagoi.
Czy ktokolwiek z was miał podobny problem lub styczność z nim? Czy lekarz wam lub bliskim coś innego zalecał, co pomagało?

No i ostatnia sprawa - czy waszym zdaniem jest sens w chwili obecnej zapłacić 600 zł za rezonans magnetyczny, aby mieć szczegółowy obraz i wyniki stanu kolana, czy kontynuować leczenie tak jak lekarz wskaże (i możliwe, że nadal nic nie będę wiedzieć)? Na NFZ trzeba by było czekać rok, dlatego wolę zapłacić i mieć praktycznie od razu...
Kolaka
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2017, o 20:16

Re: Zerwanie więzadła, rehabilitacja i rezonans

Post autor: Kolaka »

Miałam bardzo podobną sytuację z kolanem z tym,że u mnie okazało się,że mam zwichniętą rzepkę oraz jakiś fragment chrzęstno- kostny do usunięcia z kolana. Pierwszy lekarz nie zobaczył praktycznie nic stwierdził jedynie mocne stłuczenie ale nogę też mi wcisnął w gips na 6 tygodni! Po tym czasie wcale lepiej nie było więc zmieniłam lekarza i poszłam na konsultację do dr [mod], który przyjmuje na Ursynowie. Od razu kazał mi zrobić MR tego kolana bo po zdjęciu rentgenowskim jakie miałam z izby przyjęć już widział co jest nie tak i powiedział,że bez artroskopii się nie obejdzie. Teraz już jestem po zabiegu, stale konsultuję moje kolano z Panem doktorem i powoli wracam do pełnej sprawności.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post