Nie SM więc co?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
higashiyama
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2018, o 19:20

Nie SM więc co?

Post autor: higashiyama »

Cześć! Nie wiem czy to odpowiedni dział ale napiszę.

Od dziecka borykam się z wadą wzroku, jednak ostatnie badanie OCT wykazało uszkodzenie nerwu wzrokowego. Wraz z szeregiem innych objawów ( bóle głowy, nudności, zaburzenia czucia, dretwienia kończyn prawej strony ciała, fotopsje, uczucie otumanienia oraz brak koncentracji, samoistnie prezenie się kończyn, nadmierna potliwość etc.) zostałam skierowana przez lekarza rodzinnego na oddział neurologiczny z podejrzeniem stwardnienia rozsianego. Badanie rezonansu nie wykazało zmian w mózgu, płyn w granicach normy. Badanie płynu mozgowo rdzeniowego nie wykazało prazkow oligoklonalnych jak i borelioza ujemna. Badanie potencjalow wywołanych wykazało uszkodzenie nerwu wzrokowego prawego przed skrzyżowaniem wzrokowym. Na koniec przepisano mi silny lek ba zaawansowana depresję (!) który miał wyciszyć "rzuty". Bez rezultatu. Objawy się szerszą a odsyłaja mnie od lekarza do lekarza. Ja sama już nie wiem do jakiego specjalisty mam się zgłosić? Mam 21 lat a czuję jak mnie ubywa. Tracę na wadze, włosy się sypią, skóra bardzo blada. Nie są to objawy stresu.
ODPOWIEDZ