Problem z niewyspaniem

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Edwin14
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 11:07

Problem z niewyspaniem

Post autor: Edwin14 »

Witam, od ponad tygodnia mam problem z niewyspaniem. Kładę się kolo 24 i po jakims czasie zasypiam normalnie(nie leże przez pół nocy), pamiętam co mi sie sniło wiec nie jest tak ze nie spie, jedynie czasem się przebudze na chwile,ale nie trwa to długo. Mimo to wstaje rano niewyspany, oczy mnie szczypią, zupełnie tak jakbym spał 2h. W czasie świąt miałem ponad tydzień wolnego i wstawałem później(koło 10), gdy normalnie kiedy chodzę do pracy wstaję o 7. Nie wiem czy o może mieć jakiś wpływ.
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Problem z niewyspaniem

Post autor: synapsa »

Problemy ze snem są powszechne.Sen płytki, może oznaczać zmęczenie organizmu,nadmierny wysiłek fizyczny.
stress itp.NIc nie piszesz o lęku czy obniżeniu nastroju,zakładam, że ich nie masz.
Zadbaj o komfort sypialni.
Pozdrawiam.
Edwin14
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 11:07

Re: Problem z niewyspaniem

Post autor: Edwin14 »

Nie mam obniżonego nastroju ale lęki czasami się pojawiają tyle że nie w nocy i nie kiedy próbuję zasnąć, raczej w dzień. Nie mam stresującej pracy ani żadnych większych problemów. Trwa już to od paru miesięcy. Kiedyś było gorzej ze snem bo praktycznie przesypialem 3,4h albo mniej i się budziłem a dalej nie mogłem zasnąć. Teraz jest trochę lepiej ale dobrze wysypiam się dopiero w weekend kiedy mogę pospać dłużej. Na tygodniu raz jest lepiej raz gorzej ale ciągle to nie to samo kiedy nie miałem tych problemów.
Nie wiem czy pójście do psychiatry coś do bo już raz byłem i bez określenia przyczyny leku nie jest on w stanie raczej pomóc. Miałem przepisany Miansec, wybrałem prawie całe opakowanie ale nie wiele to dało. Zauważyłem też że bardziej się pocę niż zazwyczaj. Wracając do tych leków wiem że mogą mieć podłoże fizyczne ale robiłem całkiem niedawno badanie krwi na zawartość hormonów i całej reszty i wszystko w normie.Na wizyty u psychiatry mnie nie stać a na NFZ pewnie bym się nie doczekał.
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Problem z niewyspaniem

Post autor: synapsa »

Witaj Edwin.
Lęk w odróżnieniu od strachu nie ma uchwytnej przyczyny lub jej się nie doszukuje.Może mieć podłoże genetyczne ,wynikające z osobowości lub nabyte przez np.długotrwały stress.Być może ,źle zrozumiałeś lekarza albo po prostu się nie dogadaliście.
Pocenie się w nocy może być wynikiem zażywanego lekarstwa-mianseryny.To stary lek przeciwdepresyjny o dużej komponencie sedatywnej.Działanie uboczne to potliwość.Jakość snu po tym leku jest niska.
Zaburzenia snu mają zazwyczaj podłoże psychiczne i nie wykluczałbym lęku jako tej praprzyczyny.Lęku tzw.wolnopłynącego o względnie stałej amplitudzie ,do którego można się nawet przyzwyczaić.
Radziłbym,skoro nie stać Cię na psychiatrę odwiedzić lekarza "rodzinnego" i jemu przedstawić problem.Lek zwalczający lęk tzw.pierwszego rzutu,nieuzależniający to escitalopram.Lekarz pierwszego kontaktu ma prawo taki lek wypisać.Przez ok 2 tygodnie nie poczujesz się lepiej,wręcz gorzej.Potem lęk powinien powoli mijać Serotonina pod wpływem zmian chemicznych w mózgu przekształca się w endogenną melatoninę i sen powinien powrócić.Na to gorsze samopoczucie przy wdrażaniu escitalopramu lekarz może przepisać listek np.diazepamu 5 mg.
Radziłbym spróbować,bo leczenie objawowe w postaci leków nasennych problemu nie rozwiąże.
Pozdrawiam.
Edwin14
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 11:07

Re: Problem z niewyspaniem

Post autor: Edwin14 »

Dziękuję za odpowiedź. Na razie nie chce brać żadnych leków bo niedługo mam ważny egzamin i jeśli leki na początku mogą źle wpływać na mnie to wolę się wstrzymać. Ze snem już nie jest tak źle, wczoraj spałem w miarę normalnie. Ostatnio w przeciągu 7 msc. 2 razy zmieniałem pracę i może stres z tym zwiazany mógł wpłynąć na poczucie leku. Jeśli chodzi nadmierne pocenie się to w nocy nie miało to miejsca a raczej w dzień kiedy przychodziło poczucie leku ( taki ucisk w dołku) zazwyczaj rano.
Edwin14
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 11:07

Re: Problem z niewyspaniem

Post autor: Edwin14 »

Nie wiem czy problem nie leży w małej ilości ruchu, bo mam pracę siedząca a nie wykonuje ostatnio jakiejś aktywności fizycznej. Do tego dochodzą używki: alkohol i papierosy. Mam też kruche paznokcie, co jak czytałem może być objawem niedoboru magnezu, co z kolei również wpływa na stany lękowe i znerwicowane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post