Który implant słuchowy wybrać?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: Kev »

Witam wszystkich,
moja siostra ma 24 lata i cierpi na głęboki niedosłuch na obu uszach. Do tej pory nosiła aparat słuchowy, lecz przy ostatniej wizycie u lekarza zaproponował jej aby się zastanowiła nad operacja wszczepienia implantu słuchowego. Chciałem się dowiedzieć czy jest tu może ktoś z podobnym problemem i może doradzić jakie implanty na polskim rynku są dobre.

Pozdrawiam
halina55
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:46

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: halina55 »

Moja ciocia wszczepiła sobie niedawno implant słuchowy i jak ja ostatnio spotkałam w Swięta to była w bardzo dobrym stanie wszystko słyszała i nie skarzyła się na żadne dolegliwości. Twoja siostra jest bardzo młoda czy nie ma innej możliwości leczenia?
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: Kev »

Witaj, cieszę się, że ciocia dobrze się miewa z implantem. U siostry raczej nie ma innej możliwości niż aparat słuchowy który już ma, lecz problemem jest, że jej stan się niestety pogarsza i już nie słyszy tak jak powinna z aparatem. Dlatego myślę, że lekarz jej też zaproponował implantacje. Mógłbym się może dowiedzieć, gdzie ciocia poddała się operacji i jaki implant został wszczepiony? Pozdrawiam
halina55
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:46

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: halina55 »

No tak, masz rację, czasami nie ma innej możliwości. Moja ciocia wybrała z tego co pamiętam implant Cochlear. Informowała się i była na różnych konsultacjach i z powodu najlepszej jakości taki wybrała. Nie zawiódł jej :) Ciocia przeprowadzała operację w Kajetanach koło Warszawy. Mam nadzieję że pomogłam.
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: Kev »

Rozumiem, dziękuje za odpowiedz. Również już czytałem na temat tej firmy i spodobało mi się ze Cochlear proponuje tyle dodatkowych akcesoriów do swoich implantów. Myślę ze siostrze również to się spodoba ;) Twoja ciocia z nich korzysta czy raczej są to tylko takie gadżety? Co do kliniki w Kajetanach, dobrą ma reputacja lecz czytałem ze strasznie ciężko się dostać i długie są kolejki na operacje...
halina55
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:46

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: halina55 »

Na operacje czekała kilka miesięcy po pierwszej wizycie, wydaje mi się że wszędzie się tyle czeka, a standard w tej klinice jest naprawde światowty. Akcesoria ma też, ale głównie używa szkatułki do przechowywania i czyszczenia. Jak odwiedzę ciocie i się dowiem więcej, to dam znać.
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: Kev »

Super dziękuję ci serdecznie, mogłabyś sie również dowiedzieć jak długo rehabilitacja z implantem trwała? Ciekawi mnie jak długo to trwało zanim naprawdę nauczyła sie słyszeć...Rozumiem ze może to potrwać dłuższy czas...
halina55
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:46

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: halina55 »

Najpierw trzeba poczekać aż zagoi się rana pooperacyjna zanim można podłączyć zewnętrzna część implantu, a dopiero potem zaczyna się rehabilitacja która u każdego człowieka przebiega na pewno troche inaczej. To nie jest wszystko tak "hop-siup" :) ale nie wolno się zrażać, bo warto.
Kev
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2018, o 11:16

Re: Który implant słuchowy wybrać?

Post autor: Kev »

Rozumiem, dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Naprawdę pomogłaś mi trochę ogarnąć ten temat. Mam nadzieje ze u siostry również wszystko przebiegnie sprawnie i niedługo będzie miała możliwość aby dobrze słyszeć...Martwię się tylko czy lekarz również jej zaproponuje implant tej firmy Cochlear, w sumie jeszcze dużo o nich czytałem i wiele pacjentów sobie chwali komfort noszenia jak i jakość implantu...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post