Zapalenie ucha zewnętrznego

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
ReD84
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2018, o 20:33

Zapalenie ucha zewnętrznego

Post autor: ReD84 »

Witam.

Mam nadzieję, że temat się nie pojawił - przyznam że nie miałem czasu przeszukać.
Otóż mam ogromny problem z uszami - podejrzewam zapalenie ucha zewnętrznego.
Jak powstał problem?
1. Około 1,5 roku temu zauważyłem wzmożone wydzielanie woskowiny, pomimo porannego wyczyszczenia uszu (jeszcze wtedy patyczkiem :/ ), po południu były "brudne" - przez co odczuwałem dyskomfort
2. Zdarzało się wydłubywanie paznokciem na biegu - i to był błąd. Musiałem uszkodzić skórę, pójść na basen czy siłownie i wg mnie powstało zakażenie.
3. Powstały (co ciekawe dotyczy obu uszu) suche strupki, dość widoczne dla drugiej osoby.
4. Zakupiłem spray do czyszczenia ucha (wiodącej reklamującej się marki na literę A), strupek się odmaczał i schodził podczas czyszczenia patyczkiem (na samej zewnętrznej stronie, nie wkładając go w tunel) i powstawał kolejny, który z braku posiadania przy sobie owego spray lub patyczka, po prostu zdrapywałem.
5. Spray nie zadziałał, użyłem wody utlenionej (nasączyłem patyczek) - pieniło ale problem nie zniknął. Próbowałem Amolem - babcie zachwalały że na szybko (skoro zawiera etanol pomyślałem że odkazi dziadowską bakterię albo grzyba) - nie pomogło. Ostatnią deską ratunku był Octanisept (wyczytałem że dezynfekuje i przyśpiesza gojenie skóry, błony śluzowej) - wysuszyło, strupki są. dramat pozostał.
6. Trzeba udać się do specjalisty laryngologa - kolejka na pół roku - jak pomóc tym uszom, jeśli nie poprawić to chociaż zatrzymać rozwój tego problemu? Jak widzicie (jeśli nie widać dopowiem) - problem "nie zmierza" w głąb ucha lecz coraz bardziej na zewnątrz skóra staje się sucha.

Dokumentacja dramatu na załączonych zdjęciach.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto zaoferuje chociaż cień pomocy.
Pozdrawiam
Załączniki
DSC_1125.JPG
DSC_1122.JPG
DSC_1121.JPG
DSC_1119.JPG
DSC_1118.JPG
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post