Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: Asystentka »

Prezent dla seniora
Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Często w te dni zaglądamy do apteki, aby na szybko kupić jakąś ładną "puszkę", najlepiej w edycji dostosowanej do święta, może z życzeniami, albo z jakimś gratisem. Czy taki zakup jest dobrym pomysłem? Czy każdy z tych specyfików jest dobry dla każdego dziadka i każdej babci? Do tego wpisu natchnęły mnie coroczne dylematy, jak doradzić aby taki płyn wzmocnił a nie zaszkodził, a także prośba czytelniczki aby taki temat poruszyć.
Dlatego postanowiłam zrobić małe porównanie najpopularniejszych specyfików wraz z ich składami i ewentualnymi uwagami, dla kogo nie będą wskazane. Przed zakupem takiego prezentu warto przynajmniej orientacyjnie wiedzieć, jakie choroby dolegają osobie, którą chcemy obdarować, tak aby diabetykowi nie zaserwować porcji cukru a osobie z nadciśnieniem czegoś, co je podwyższy.
vita-buerlecithin.png
vita-buerlecithin.png (159.54 KiB) Przejrzano 5414 razy
1. Vita Buerlecithin
Skład leku: lecytyna sojowa, witamina B2, B6, B12, sodowy D-pantoteinian, amid kwasu nikotynowego.
W składzie jest także alkohol w ilości 16,4% v/v etanolu, co odpowiada na dawkę 66 ml piwa lub 27ml wina.
Warto to wziąć pod uwagę, jeśli pacjent nie może spożywać alkoholu bądź przyjmuje leki, które z alkoholem wchodzą w interakcje.

Wskazania: przy osłabieniu pamięci,koncentracji. W stanach osłabienia, wyczerpania psychicznego i fizycznego. W stanach rekonwalescencji po przebytych chorobach, a także w niedoborach witamin z grupy B oraz dolegliwościach sercowych na tle nerwowym.
biovital_zdrowie.jpg
biovital_zdrowie.jpg (44.04 KiB) Przejrzano 5414 razy
2. Biovital Zdrowie

Skład suplementu diety: ekstrakt z głogu, żelazo, witamina C, witamina E, witamina B12, witamina B6, witamina PP, witamina B2, witamina B1

zawiera fruktozę, która działa niekorzystnie na osoby chorujące na cukrzycę.

Wskazania: wzmacniająco na serce i układ krążenia, uzupełnienie żelaza (np w przypadku anemii) i witamin z grupy B oraz witaminy C i E.
doppelherz-vital-tonik.jpg
doppelherz-vital-tonik.jpg (15.2 KiB) Przejrzano 5414 razy
3. Doppelherz Vital Tonic
Suplement diety zawiera: wyciąg z głogu, wyciąg z liści melisy, koncentrat czerwonego wina, standaryzowany wyciąg ze skórek winogron, witamina B1, witamina B2, niacyna, witamina B5,, witamina B6, kwas foliowy, witamina B12, witamina C, żelazo

Produkt nie zawiera cukru ani alkoholu.

Wskazania: wzmacnia serce i układ krążenia, uspokaja, dostarcza antyoksydantów, uzupełnia niedobory żelaza, witamin z grupy B oraz witaminy C
energo-vitaltonik.jpg
energo-vitaltonik.jpg (33.96 KiB) Przejrzano 5414 razy
4. Doppelherz Energovital Tonic K
Lek zawiera w składzie: wyciąg z owoców głogu, wyciąg z liści melisy, wyciąg z liści rozmarynu, wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego

substancje pomocnicze: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel, wino słodkie

Lek zawiera 17% obj, etanolu co odpowiada na dawkę 70ml piwa lub 30 ml wina.

Wskazania: wzmacniająco na serce i układ krążenia, uspokajająco!

Zawiera w składzie cukier i miód. Nie wskazany dla chorych na cukrzycę.

Ważne, aby wiedzieć, że Doppelherz ma dwa produkty, które wyglądają podobnie, a skład mają zupełnie inny! Jeden jest bez cukru i alkoholu a drugi zawiera oba składniki.
vitotal_gold_dla_mezczyzn.png
vitotal_gold_dla_mezczyzn.png (88.46 KiB) Przejrzano 5414 razy
5. Vitotal Gold dla Mężczyzn
Suplement diety zawiera: wyciąg z czerwonego wina, wyciąg ze skórek winogron, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, wyciąg z kłącza imbiru, wyciąg z liści pokrzywy, koncentrat z czarnej porzeczki, witamina B1, witamina B2, witamian B6, niacyna, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna, witamina B12, witamina C

Wskazania: uzupełnienie niedoborów witamin, działanie antyoksydacyjne, wzmacniające, korzeń żeń-szenia dodaje wigoru i energii, działanie moczopędne (pokrzywa)

Osoby z nadciśnieniem, zwłaszcza nie uregulowanym nie powinny stosować preparatów zawierających żeń-szeń.

Nie zawiera cukru i alkoholu
vitotal_gold_dla_kobiet.png
vitotal_gold_dla_kobiet.png (94.46 KiB) Przejrzano 5414 razy
Suplement diety zawiera: wyciąg z czerwonego wina, wyciąg ze skórek winogron, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, koncentrat soku z aloesu, sok z żurawiny, sok z aronii, koncentrat z czarnej porzeczki, witamina B1, witamina B2, witamina B6, niacyna, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna, witamina B12, witamina C

Wskazania: uzupełnienie niedoborów witamin, działanie antyoksydacyjne, wzmacniające, korzeń żeń-szenia dodaje wigoru i energii, wspomaganie wypróżnień (sok z aloesu), profilaktyka zapaleń pęcherza (żurawina)
Nie zawiera cukru i alkoholu.

Osoby z nadciśnieniem, zwłaszcza nie uregulowanym nie powinny stosować preparatów zawierających żeń-szeń.

Myślę, że prezent w postaci płynów wzmacniający jest dobry, gdy wiemy, co naszemu seniorowi dolega. Przede wszystkim nie szkodzić. Możemy w dobrej wierze zakupić coś, co niestety może wejść w interakcje ze stosowanymi lekami, podwyższyć poziom cukru czy doprowadzić do skoku ciśnienia. Zatem gdy nie wiemy, i nie mamy kogo spytać może lepiej zdecydować się na coś innego? Może kosz owoców - dobre źródło witamin albo zestaw herbat zdrowotnych (np. zielona, melisa, głóg) - jednak ostrożnie z dziurawcem, wchodzi w wiele interakcji z lekami.
Awatar użytkownika
Kora
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2017, o 09:52

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: Kora »

Ja w tym roku na Święta kupiłam dziadkom suplement diety humavit z cytykoliną. Występuje ona naturalnie w układzie nerwowym, ułatwia zdolność koncentracji, poprawia pamięć, wspiera zdrowie układu wzrokowego, chroni ośrodkowy układ nerwowy, ułatwia procesy poznawcze w procesie starzenia. Jako lek wspomaga leczenie jaskry.
A na dzień babci i dziadka chyba kupię Doppelherz Vital Tonic, bo widziałam, że stosują.
Orian
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2018, o 14:30

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: Orian »

Myślę że poza lekami można też kupić seniorowi coś, co zostanie z nim na dłużej niż butelka leku :) Mnie ostatnio wpadły w oko takie ładne woskowe świece, ręczna robota i naturalny pszczeli wosk. Myślę że to będzie dobry prezent na dzień Babci zwłaszcza.
Awatar użytkownika
Kora
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2017, o 09:52

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: Kora »

U moich dziadków świece zapachowe odpadają. Dziadek dostaje po nich duszności, typowy objaw alergii. Babcia nie może nawet stosować zbyt mocnych perfum.
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: groszka »

mojej babci kupiłam lutezan na oczy, już jest w podeszłym wieku, je skromnie i na owoce boróki czy sok z aronii ciężko ją namówić, a tak przynajmnej tak zadba o wzrok, a lubi robić a drutach, szyć i do tego oczy są niezdbęne
kk001

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: kk001 »

Moja babcia często mnie nie widzi tak więc na dzień babci dałam jej ramki na zdjęcia, a w środku moje zdjęcie kiedyś i z czasów teraźniejszych. Według mnie to trafiony prezent
emgie

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: emgie »

W tym roku poszliśmy w zupełnie innym kierunku, dziadkowie sobie odpoczną gdzieś, miejsce i termin wybiorą sobie sami, dawno nie wyjeżdżali. Voucher jest wazny przez rok, więc czasu sporo...
jagomala
Użytkownicy
Posty: 62
Rejestracja: 2 sie 2017, o 18:30

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: jagomala »

Wiem, że Dzień Babci i Dzień Dziadka już dawno za nami, ale ja swoim dziadkom kupiłam w tym roku, oprócz innych prezentów ;), takie tabletki geriamoc. Bo zauważyłam, że ostatnio mocno chodzili przygaszeni, więc pomyśalałm, że trzeba dać im jakiś zastrzyk witaminowy.
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Prezent dla seniora Co kupić na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Post autor: groszka »

Długo twoi dziadkowie ten geriamoc brali? Chcę co kupić mamie na wzmocnienie i dodanie energii bo jak ostatnio ciągle zmęczona, nie ma siły żeby wyjść z psem, może po witaminach by się lepiej poczula, bo wyniki jej wyszły w miarę a to jeszcze za wcześnie na jakieś jesienne przesilenie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post