Pęczek tylno boczny ACL

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
sarwinek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:48

Pęczek tylno boczny ACL

Post autor: sarwinek »

Witam. Jestem po rezonansie magnetycznym. U lekarza jeszcze nie byłem.. Z całego opisu wynika jedna nieprawidłowość: Uszkodzenie przyczepu piszczelowego pęczka tylno-bocznego ACL.. Czy ktoś miał coś podobnego? Jak skaplikowany jest zabieg i czy długo trwa rehabilitacja?
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Pęczek tylno boczny ACL

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, temat dość skomplikowany i obszerny. mówiąc krótko i zwięźle, prawdopodobnie doszło do naderwania więzadła krzyżowego przedniego (przyczepu piszczelowego pęczka tylno-bocznego). Jeżeli staw kolanowy, jest niestabilny (ucieka podczas chodzenia, biegania) to watro zrobić operację ponieważ więzadło może być nie wydolne - jest to bardzo poważna operacja, ale tez bardzo często przeprowadzana w klinikach i szpitalach. Jeżeli kolano nie boli i nie jest nie stabilne, a tryb życia jest dość spokojny to nie operowałbym. da się żyć z niewydolnym więzadłem. pozdrawiam
BioOrtopeda
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, o 11:15

Re: Pęczek tylno boczny ACL

Post autor: BioOrtopeda »

Zabieg operacyjny rzeczywiście jest dość skomplikowany w tym przypadku. Jednak istnieje duża szansa, że da się go uniknąć, ponieważ z opisu wynika, że ACL nie został całkowicie zerwany. Doskonałe efekty w tego typu przypadkach (naderwania) dają terapie biologiczne, w tym przypadku ekstrakt płytkowy z użyciem separatora komórkowego, który przyspieszy naturalną regenerację i w efekcie nastąpi całkowite zrośnięcie więzadła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post