Czy możliwe, że mam Przewlekłe zapalenie trzustki?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
MarcinMarcin
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 12:21

Czy możliwe, że mam Przewlekłe zapalenie trzustki?

Post autor: MarcinMarcin »

Witam, mam 25 lat

Od jakiegoś czasu mam problem z wypróżnianiem się. Tzn. moje stolce są jasno brązowe lub żółte. na papierze toaletowym pozostaje taki żółty osad jakby jakiś śluz.

Ale zaczęło się od wzdęć i większej ilości gazów. teraz już gazy ani wzdęcia nie dokuczają mi tak bardzo.

Wydaje mi się, że mam stolce tłuszczowe, czasem jest on rzadki i jest na nim jakby "bąble piany" raz wziąłem i namoczyłem czysty papier właśnie w takim rzadkim kale i na papierze kał był żółtawy i jakby oleisty, i miał takie małe kropelki - bąble i nie wiem czy to tłuszcz czy może jakieś powietrze?

słychać też czasem takie przelewanie się w brzuchu, czasem po lewej stronie przy zebrach czasem po prawej. a czasem zupełnie w innym miejscu.

Jeśli chodzi o bóle to czasem miewałem lekki i krótkotrwały ból po lewej stronie na dole brzucha. jednak kiedy poczytałem o PZT to zacząłem odczuwać bóle z lewej i prawej strony przy samych żebrach. Ból był jakby kujący, praktycznie na ostatnim lewym żebrze, i był lekki, a jak się kładłem na plecach to nie robił się większy a raczej znikał.

pobolewało tak przez 5 - minut i przechodziło, i tak parę razy a dzień i powracało przez jakieś 3-4 dni - to było po imprezie z alkoholem po której się "zatrułem". ale stolec tłuszczowy czasem mi się jeszcze zdarza. poza tym jest żółtawy.

na co dzień nie piję, w weekendy często tak, ale rzadko pije mocny alkohol jak np wódka.

Nie zauważyłem żebym schudł raczej utrzymuję wagę między 74 a 77 kg. Bo miałęm kontuzję i mam przerwę na siłowni dlatego pewnie ważę 75 kg.

Czy możliwe że jest to Pzt? jeszcze nie zdążyłem zrobić żadnych badań ale będę się starał jak najszybciej znaleźć czas na nie.
Przeczytałem w internecie, ze stolce tłuszczowe występują raczej przy dużym zniszczeniu trzustki. Ale czy nie powinienem wtedy odczuwać jakiegoś większego bólu? Albo chociaż żeby był często?

Czy jeśli kupię i wezmę kreon to stolec powinien się poprawić? a Jak się poprawi to znaczy, że to trzustka?
bo słyszałem, że jest to lek na stolce tłuszczowe.

a czy może być to Zespół jelita drażliwego? Czy w zespole jelita drażliwego występują biegunki tłuszczowe?


pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post