Złamanie wyrostka łokciowego z przemieszczeniem a sztuki walki.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
ksk
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 17:44

Złamanie wyrostka łokciowego z przemieszczeniem a sztuki walki.

Post autor: ksk »

Jakiś czas temu miałem złamanie wyrostka łokciowego z przemieszczeniem, miałem operacje, założyli mi druty metodą Webera. Po ściągnięciu drutów wszystko jest ok poza jedną żeczą, jak prostuje rękę pod obciążeniem to nie dam rady bo mnie boli ale resztę żeczy ręką mogę robić, dźwigać też mogę. Jestem ponad rok po operacji i mam pytanie, czy jest jakaś szansa że będę mógł trenować sztuki walki bo boje się że podczas treningu uszkodze sobie rękę i zostanę kaleką? Czy powinienem także wykonać rentgen(jak byłem w szpitalu to mi nie dali zdjecia) i ewentualnie rezonans magnetyczny i iść z tym do ortopedy?
CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 194
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Złamanie wyrostka łokciowego z przemieszczeniem a sztuki walki.

Post autor: CentrumSynergiaCH »

Witam, odpowiadam na pytania
- czy jest jakaś szansa że będę mógł trenować sztuki walki bo boje się że podczas treningu uszkodzę sobie rękę i zostanę kaleką? - uważam że brak pełnej sprawności przy takim sporcie dyskwalifikuje Pana jako zawodnika. Istnieje ryzyko przeciążenia innych stawów.
- Czy powinienem także wykonać rentgen(jak byłem w szpitalu to mi nie dali zdjęcia) i ewentualnie rezonans magnetyczny - tak proszę zrobić badania diagnostyczne, ale nic to niezmieni jeżeli nie będzie Pan współpracował z wykwalifikowanym fizjoterapeutą
- można pójśc do ortopedy, aczkolwiek proszę mieć na uwadze że lekarz oceni Pana pod kątem strukturalnym tzn. czy jest zrost kostny, czy są zrosty itp. nie oceni Pana funkcji tzn. co trzeba zrobić żeby ręka była sprawna. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post