Ucisk w przełyku

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
AdUlA
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2017, o 13:45

Ucisk w przełyku

Post autor: AdUlA »

Witam mam 27 lat i od prawie dwóch miesięcy doskwiera mi uporczywy kaszel i ból w przełyku.
Jest to uczucie przypominające obecność ciała obcego w przełyku. Nasila się podczas spożywania posiłków oraz po jedzeniu, ból - dyskomfort odczuwam wtedy na całym odcinku piersiowym. Towarzyszy mi ciągłe odchrząkiwanie oraz kaszel a także chrypka oraz nie częsta, chwilowa utrata głosu.
Dodatkowo odczuwam ogólne osłabienie, bardzo szybko się męczę ( a jestem osobą dość aktywną) duszności , zawroty głowy i uczucie kołatania serca.
W pierwszej kolejności udałam się do lekarza ogólnego, otrzymałam witaminy oraz syrop na zatrzymanie kaszlu (ale żadnej diagnozy przyczyny wystąpienia kaszlu).
Następnie udałam się do laryngologa jednakże tam też nie otrzymałam odpowiedzi (gardło, uszy, nos czyste)
Ostatnią próbą były badania tarczycy gdyż objawy lekko ustąpiły podczas czterodniowego pobytu nad morzem, jednak badanie TSH, FT3 i FT4 potwierdziły że z wolem tarczycy jest wszystko w porządku. A dolegliwości po powrocie powróciły
Bardzo proszę więc o poradę gdzie dalej mogę szukać rozwiązania mojego problemu zdrowotnego
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)
lulabye
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2018, o 19:46

Re: Ucisk w przełyku

Post autor: lulabye »

Refluks zoładkowo-przełykowy. Najlepiej zrobić gasrtoskopię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post