Okresowe swędzenie przez uczulenie na węglowodany i cukier?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
okti325
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 4 lip 2018, o 23:55

Okresowe swędzenie przez uczulenie na węglowodany i cukier?

Post autor: okti325 »

Mam ostatnio problem z okresowym swędzeniem. Przy tym czasami towarzyszy biegunka. Warto dodać, że mam pokrzywkę cholinergiczną i dermograficzną w lekkim stopniu. Byłem u arelgologa i dermatologa. Badania i testy alergiczne niczego konkretnego nie wykazały.
W czym zatem tkwi przyczyna tego okresowego świądu? Czy jest taka możliwość, że to przez złe odżywianie? Ale skoro nie mam żadnej alergii pokarmowej.... Czy zatem okropne swędzenie z lekką biegunką może być objawem uczulenia albo jakiejś nietolerancji pokarmowej? Ostatnio zauważyłem, że być może to przez zbyt częste jedzenie słodyczy i węglowodanów, cukrów, ale pewny nie jestem. Gdzieś słyszałem, że picie wapna pomaga na takie dolegliwości. Z tym, że pije je regularnie już od miesiąca i efektów nie widać. Swędzenie występuje co ok. 3 tygodnie i trwa 4-5 dni. Proszę o opinie eksperta w tej sprawie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post