Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
kolega
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2015, o 19:02

Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: kolega »

mam 21 lat i moja wada wzroku to - 1,25 i 0 , 75 ... wada nie pogarsza mi sie juz od 4 lat ... mam pytanie czy w moim przypadku wzrok bedzie mi sie jeszcze bardziej pogarszał ? ... zaznacze ze nie nosze okularow , bo bardzo zle sie w nich czuje ... ale i tak wada stoi w miejscu ...
poprawiam sie , mam - 0,75 i - 1,25 i minimalny astygmatyzm
dimedicus

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: dimedicus »

wada może się pogarszać albo i nie to jest zależne od człowieka, aby mieć większą szansę na to że wada nie będzie się pogłębiała to radzę jednak nosić okulary, co rozumiesz przez to że źle się czujesz w okularach?? pewien dyskomfort jest normalnym zjawiskiem, daj się oczom przyzwyczaić do oprawek, na początku nie zakładaj okularów na cały dzień tylko noś je stopniowo coraz dłużej.
fitgirl
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 11:54

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: fitgirl »

Może zacznij nosić soczewki? Wada może ci się z wiekiem zacząć pogłębiać, jest to też zależne od trybu życia, genetyki i twojej diety. Nad tym ostatnim można pracować. Nasze oczy bardzo lubią tłuszcze omega3 z witaminą e- owoce morza, pestki, orzechy; pomarańczowe i czerwone warzywa jak marchewka; cytrusy czy jaja. Osłonowo działa też suplementacja luteiny. Taką kurację przeprowadza się raz na pół roku przez 2 msc. Ja łykam lutezan (ze względu na naturalny skład) i moja wada stoi w miejscu.
gość00
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2017, o 17:47

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: gość00 »

Kiedyś na pewno może :) po prostu obserwuj siebie a jak zauważysz, że mocniej rozmazuje ci się widok możesz sięgnąć po wyżej wymienioną luteinę. Nie wiem dlaczego nikt o tym głośno nie mówi, ale potrafi zapobiec wadom wzroku. Mi bardzo pomogła na zespół suchego oka, a kiedyś ciągle płakałam :') lutezan to dobry suplement, mi się jak na razie sprawdził najlepiej z produktów tego typu.
studentka9
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2017, o 07:27

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: studentka9 »

Tak jak wszyscy piszą wada niestety może sie pogorszyć, warto wiec wzmocnić oczy jak tylko się da. Jak nie lubisz okularów, spróbuj suplementu, który wzmacnia wzrok, sama biore lutezan, bo polecił mi go mój okulista i rzeczywiście po paru miesiącach widzę wyraźniej a literki przestały się rozmazywać
Awatar użytkownika
alice
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2018, o 12:06

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: alice »

Z wadami wzroku bywa różnie, jednak każdy okulista, do którego pójdziesz, będzie doradzać sposoby zapobiegawcze przed pogłębieniem wady, a mianowicie okulary albo soczewki. Dlaczego czujesz się źle w okularach? Jeśli to kwestia widzenia, to wystarczy się przyzwyczaić przez jakiś czas, potem nawet się ich nie zauważa, jak siedzą na nosie. Jeśli nic nie będziesz robić w tym kierunku, to wiedz, że prędzej niż później wada zacznie się pogłębiać, zwłaszcza jak zaczniesz siedzieć dużo przy komputerze (np. w pracy, na studiach).
Natunia
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2018, o 09:43

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: Natunia »

jesli nie bedziesz nosic okularow na pewno bedzie sie pogarszac, jesli zaczniesz nosić moze sie zatrzymać
Larissa45
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2017, o 10:53

Re: Wada wzroku, czy będzie się pogarszać?

Post autor: Larissa45 »

Moze Ci sie pogarszać oczywiście. Ja n widze jak ma moja mama. nosi plusy. I.... z tego co widzę, to ona co jakis czas musi zmieniać szkła na mocniejsze. Musi ieć okulary do czytania i do noszenia na co dzień. Mnie np bardzo przeszkadzały okulary i zdecydowałam się na zabieg lentivu, mikrosoczewkowa korekcja wzroku w [mod]. Ogólnie w wielu miastach się juz otworzyła. W Łodzi również. Sam zabieg bardzo polecam dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia, bardzo aktywny ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post