Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Asystentka

Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: Asystentka »

Każda z powyższych metod ma swoje zalety i wady.

Zaletą wybielania w domu jest cena, wadą wielokrotna konieczność powtarzania zabiegu. W gabinecie efekt jest natychmiastowy, ale za to znacznie bardziej kosztowny i po pewnym czasie (choć znacznie dłuższym niż w przypadku metod domowych) również wymagający powtórzenia.

Pamiętajmyo tym, że to co było dobre dla naszej koleżanki lub kolegi nie koniecznie musi być dobre dla nas. Może się okazać, że metoda sprawdzona przez kogoś innego dla nas może być niewystarczająca, a nawet szkodliwa.

Istnieją przebarwienia, których nie da się usunąć za pomocą domowego wybielania. Tylko stomatolog jest w stanie ocenić co nadaje się do wybielania, a co jednak trzeba leczyć w inny sposób (np. za pomocą piaskowania, wymiany wypełnień, zastosowania licówek).

Uwzględniając nasze zdrowie i bezpieczeństwo zalecaną metodą jest wybielanie w gabinecie. Pod okiem fachowca możliwość wystąpienia powikłań jest ograniczona do minimum. A zdrowie jest przecież najważniejsze :)
malka

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: malka »

W pełni się zgadzam! Miałam problem z wybielaniem w gabinecie. Moje dziwne plamki na jedynkach na dole bardzo mi przeszkadzały. Na szczęście trafiłam na prawdziwego specjalistę stomatolog i teraz co kilka lat chodzę tam wybielać. :D Polecam wybielanie w gabinecie. Nie trzeba się samemu męczyć. ;)
moniczka

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: moniczka »

Wiadomo, że wybielanie w gabinecie daje lepsze efekty i na pewno na dłużej. Bez porównania. Jest wiele metod i dobry stomatolog wybierze i poleci najlepszą dla nas. W Pruszkowie jest fajna klinika [mod] i wiem, że tam świetnie wybielają.
Awatar użytkownika
Cookie
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2017, o 00:55

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: Cookie »

Każde wybielanie w jakiś sposób narusza szkliwo. Natomiast wybielanie u dentysty jest na pewno bezpieczniejsze, bo w internecie jest dużo preparatów wybielających, które dają bardzo dobre efekty, ale nasze zęby mogą na tym bardzo ucierpieć. Trzeba być po prostu ostrożnym i nie kupować preparatów z niepewnych źródeł.
BozennaLipinski
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2018, o 13:43

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: BozennaLipinski »

Ja kiedyś kombinowałam z wybielaniem zębów w domu, ale nie widziałam żadnego efektu, dlatego poszłam na wybielanie do Centrum Medycznego [mod]. Tam Pan stomatolog pięknie wybielił mi zęby a efekt był widoczny od razu. Szkoda czasu i i pieniędzy na wybielanie domowe, lepiej od razu idź do dentysty z tym
erole
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2018, o 01:00

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: erole »

Wybielanie zębów najlepiej wykonać u stomatologa, jeżeli chcemy uzyskać dobre efekty.
Ja chodzę na wizyty do tego gabinetu: [mod] Bardzo miła obsługa i świetni fachowcy.
BeJimmielusia
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2019, o 14:01

Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie

Post autor: BeJimmielusia »

w ostatnim czasie zastanawiam się nad wybieleniem zębów. Wszystkie moje zęby są naprawione więc nie muszę czekać na zakończenie się procesu leczenia. Jednak obawiam się, że sam zabieg może boleć. Nie wiem ile on trwa, a różne są dane bo wiele jest gabinetów. Gdzie polecacie wykonanie zabiegu wybielania zębów? Moja siostra poleciła mi gabinet [mod]. Co o tym sądzicie? Czy ktoś z was korzystał już z tych usług? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
lisiakita
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 8 lut 2018, o 12:24

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: lisiakita »

Polecam wybielanie zębów metodą nakladkowa. Rewelacyjny, długotrwały efekt. U mnie piekne zęby już od 7 miesięcy. Ja robiłam w [mod] w Krakowie. Pełen profesjonalizm – polecam!
Michi35

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: Michi35 »

Ja bym się nigdy w życiu nie odważył sam wybielać zęby. Pół roku temu skusiłem się na wybielanie zębów metodą nakładkową w profesjonalnej klinice w Krakowie i efekt jest rewelacyjny do dziś. Także ja też polecam metodę nakładkową !
Krycha84
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2019, o 13:40

Re: Wybielanie zębów w domu czy w gabinecie?

Post autor: Krycha84 »

Zdecydowanie bałbym się samemu eksperymentować w domu bez wsparcia specjalisty <prosi> Po takim zabiegu warto zadbać o zęby stosując chociażby przez 2-3 tygodnie "białą dietę" czyli unikać produktów, które mogą zabarwić zęby (np. kawa, czerwone wino).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post