BÓLE TRZUSTKI, HIPOGLIKEMIA

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Sickman654
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2018, o 19:35

BÓLE TRZUSTKI, HIPOGLIKEMIA

Post autor: Sickman654 »

Witam wszystkich serdecznie!

Mam dziwne niezdiagnozowane problemy gastrologiczne. Oddaję kał 8-14 razy dziennie, w bardzo małych ilościach, ma on kolor jasny, miodowy. Kał jest najczęściej rzadki, widać w nim małe plamki tłuszczu i niewielką ilość niestrawionych resztek pokarmu. Dużo gazów jelitowych. Mam od kilku lat bóle trzustki. Wystąpiły pierwszy raz około 4 lat temu, pojawiły się w bardzo niewielkim nateżęniu, trwały miesiąc, potem zupełnie zniknęły na pół roku. Bóle były ciągłe, częste, po kilka godzin lub tylko zaraz po jedzeniu. Tak około 2-3 lat. Od około roku, prawdopodobnie w związku z wyprowadzeniem się z domu, ale jedzenie kupując z tych samych sklepów (!!!) pojawiły się częstsze bóle, spadki cukru do 70, często po jedzeniu senność, bóle stawów, głód zaraz po obfitym posiłku (przed posiłkiem brak głodu), słabość, zasłabnięcia, raz utrata przytomności i towarzyszący ból trzustki. Wspomniane problemy z kałem właśnie od roku.

Raz nastąpiło dziwne zdarzenie. Zjadłem normalny obiad na mieście, czułem się, jakbym miał stacić przytomność.Nie jadłem prawie nic więcej w tym czasie, wypiłem dwa piwa w pubie i po kilku godzinach.... czułem się idealnie!!! Rano czułem się świetnie, nic od tego obiadu nie jedząc, ale pojawił się na kilka dni stosunkowo silny ból w trzustce, taki jak nigdy.

Zawsze przy osłabieniach pomagała coca-cola. 200 do 330 ml przywracało mnie do stanu idealnego po uczuciu słabości.

Krzywa cukrowa robiona w grudniu 2017 roku praktycznie niczego nie wykazała, była lekko spłaszczona. Krzywa zrobiona pod koniec kwietnia 2018 wykazała między pierwszą a drugą godziną badania spadek cukru ze 100 do 28!!!!! Pojawiła się słabość i drżenie rąk. Hipoglikemia reaktywna? Ojciec ma od wielu lat cukrzycę.

Na jednym z USG raz lekarka prowadząca badanie powiedziała, ze moja trzustka wygląda "jak u starych ludzi". Pierwszy kontakt stwierdził, że byłem źle przygotowany do badania. Wszystkie następne USG robił inny lekarz i twierdził, że wszystko jest w porządku. Czy nie lepiej zrobić rezonans?

Dwóch gastrologów, internista ani dwa pierwsze kontakty nie stwierdzili niczego. Kolonoskopia, gastroskopia, enterografia oraz badania krwi nie wykazały niczego.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

Sickman
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post