Lekarz medycyny pracy - problem z wydaniem zaświadczenia

Porady ZUS, Prawo Medyczne, Ubezpieczenia. Informacje dla seniorów
kozak141
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 16:44

Lekarz medycyny pracy - problem z wydaniem zaświadczenia

Post autor: kozak141 »

Dzień dobry.

Mam pytanie odnośnie lekarza medycyny pracy. Nie mam już pojęcia gdzie powinienem się z tym zgłosić i jak ten problem załatwić. Stąd moje pytanie na tym forum i w tym dziale (może ktoś pomoże).

Dostałem ofertę pracy w budżetówce. Ze względu na umiarkowany stopień niepełnosprawności (choroby kardiologiczne) mam pracować 7h. Praca biurowa. Jedynym uciążliwym elementem jest praca przy monitorze komputerowym powyżej 4h.

W poniedziałek pojawiłem się u medycyny pracy. Lekarz przeprowadził wywiad, jednak od początku był nastawiony negatywnie. Oczywiście przeszedłem okulistę, ale zostałem też skierowany na RTG. Wyniki RTG były w środę (dzisiaj). Ponownie trafiłem do MP. Na wyniku jest informacja potwierdzająca od lat znaną mi historię o powiększonym sercu, śladach drutów w klatce czy sztucznej zastawce, oraz o zaciemnionym obszarze w lewej części płuca z dopiskiem "płyn?"
Lekarz ponownie odmówił mi wydania zaświadczenia. Stwierdził, że mam iść do rodzinnego, tam wziąć skierowanie do pulmonologa (od płuc) i ponownie z wynikami wrócić do niego.
Niestety na takich lekarzy w moim mieście czeka się ok. 1 miesiąca.
Ta patowa sytuacja praktycznie skreśla mnie z nowej pracy (kto będzie czekał na pracownika tyle czasu). A prawdopodobnie pulmonolog tylko potwierdzi odczyt radiologa.

Moje pytania:
1) Czy lekarz medycyny pracy mógł zachować orzeczenie bez podjęcia decyzji o odmowie lub pozwoleniu na pracę? Nie mam żadnego dokumentu.
2) Czy mógł mnie wysłać po rodzinnych i specjalistycznych lekarzach bez wypisania skierowań? Mam się zająć tym na własną rękę?
3) Czy problem z płucem jest czynnikiem dyskwalifikującym z pracy w biurze? Lżejszej już nie znajdę.

Chyba została mi tylko renta.
P.S. Mam 28 lat a kardiolodzy a Instytutu w Aninie każą mi śmigać na siłownię a tu starsza pani doktor (ok. 70lat) nie pozwala pracować w biurze?

Nie mogę też zmienić placówki lekarza, ponieważ tylko z tą zakład ma podpisaną umowę.

Moim zdaniem lekarz medycyny pracy na podstawie wyników, które mogą wykonać w placówce powinien podjąć decyzję tak lub nie. Ewentualnie dać pozwolenie np. na okres 3 miesięcy pracy i powrót z kompletem badań.

Dodam, że pół roku temu przeszedłem testy u innego lekarza i pracodawcy na automatyka z pracą na wysokościach i psychotestami...

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Jestem w kropce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post